Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik CPU benchmark használja...

Melyik CPU benchmark használja ki az Intel Turbo Boost ját?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek. Leszögezném hogy ez a CPU húzás már az agyamra megy... Szóval egy i7 6700K m van, 4.2 a Turbo Boost, de eddig nem találtam szoftvert ami ki is hajtaná. Próbáltam az Aida64 CPU bench et, 3DMark TimeSpy CPU tesztet, és még sorolhatnám. Mindenhol 4 GHz n futott a teszt stabilan, 1 MHz el sem volt több, holott a honlapon is 4.2 Turbo t emlegetnek. Namost én szépen beléptem a Bios ba, mindent bekapcsoltam/kikapcsoltam ami az OC hoz kell, sikeresen feltoltam a szorzót 45 re, ami 4.5 GHz t jelentene, kapott a CoreV 1.325 V ot, a Bios is szépen jelezte, hogy a Turbo Boost Max frekvenciája 4500 MHz lett, elmentettem, gép ON, teszteket nézem, ugyanúgy stabil 4 GHz, ami már felcs*szte az agyam... Amit elértem az egésszel, hogy 50-51 fokból lett 60-61, de egy nyomorult százaléknyi teljesítményt nem kaptam...

A lapom egy Asus Strix H270F Gaming. Na most ha nincs is alkalmazás ami kihajtsa a Turbo Boost ot, akkor mit érek vele? Vagy miért nem lehet az alap órajelet emelni, nem pedig a TB max órajelét feljebb vinni? Vagy valamit rosszul csinálok? XMP profillal húztam, 100 as arányban, RAM 2133 MH zn, az XMP profil 2400 at írt, de mindössze ez az egy választási lehetőség volt. CPU Spread Spectrum kikapcsolva, szóval nem csépelem a szót, youtube n néztem kb 10 videót, és lelestem, mi az amit ki és mi az amit be kell kapcsolni, és ezek után sikerült felvinni az órajelet.

Szóval tanácstalan vagyok... Javaslatokat, tippeket meghallgatok, és előre is nagyon köszönöm.


2017. máj. 29. 10:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Mindegyik kihúzza a turbo boost-ot, ez a software-től független. Saját maga kapcsol magasabb órajelre, ha igény van rá.


DE! Ha elolvastad volna, hogy konkrétan mi az a turbo boost, akkor azt találod, hogy képes egy magot magasabb órajelre kapcsolni a többi rovására. Ez konkrétan az 1szálú feladatok gyorsítására van, nem ilyen univerzális turbo gomb, mint anno a 386-on.

És mivel a benchmark programok az összes magot egyaránt terhelik, így a turboboost nem lép életbe. Ha beállítod, hogy csak max. 1 magot tesztelj, akkor az fel fog pörögni, de a többi addig cseresznyét szed.

2017. máj. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ezt tudom, olvastam, és igen, gondoltam, hogy a benchmark ok zöme meg is eszi az összes magot az összes szálon, de ha 1 magra lenne összpontosítva, jóval kisebb teljesítmény préselődne ki a CPU ból. Viszont ha minden mag maxon megy, miért nem emel meg legalább 1 magot? Nah mindegy, én vagyok ehhez papucs. Félreértés ne essék... Nem az e-Pén1szem akarom növelni, mert zavar hogy 230 FPS helyett csak 200 al megy valami, hanem csupán bosszant, hogy a 100k s gépem régi 4 magos AMD prociját 3.2 ről 3.6 ra zökkenőmentesen vittem fel, a 800k s gépem i7 esét pedig 4 ről nem bírom 4.5 re vinni úgy, hogy annak legyen látszata is. Csekkoltam játékokat, a TimeSpy GPU tesztjeit, nem vettem észre különbséget 4 és 4.5 GHz között FPS ben, vagy FPS drop ban, szóval egye meg a franc az egészet. AMD nél annyi a jó, ha én egy adott órajelre állítom a CPU t, annak minden magja szinkronban emelkedik, és dolgozni is fog emelt órajelen. Nem vagyok az Intel ellen, de AMD párti sem vagyok. Nem rühellem egyik oldalt se, mindössze a gyengeségeik zavarnak.
2017. máj. 29. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!