Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzor - Videokártya...

Processzor - Videokártya párosításnál milyen szempontokat kell figyelembe venni?

Figyelt kérdés

2017. jún. 25. 15:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Egyik se legyen aránytalanul erős a másikhoz képest.

Pl egy g4560 mellé nem teszünk gtx 1080ti-t...

És egy i7 7700K mellé se teszünk gtx 1030-at...

Pl g4560 mellé még nyugodtan lehet tenni 1050ti-t... ÁLTALÁNOSSÁGBAN elmondható, hogy ideális összeállítás, ha a videokártya kb. kétszer drágább a processzortól...

2017. jún. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Tudnál még a configba segíteni? Jelenleg egy radeon hd 6670-em van, mellette pedig egy amd athlon x4 740 es proci. Azt tervezem, hogy veszek egy Amd x8 fx 8350-et. A videokartya meg maradna.
2017. jún. 25. 21:58
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem az első vagyok, de azért leírnám a véleményem. Nem tudom mennyire vagy otthon ezekben a dolgokban, viszont azzal tisztában kell lenned, hogy a mostani processzoros FM2 foglalatú, így valószínűleg az alaplapodba is FM2 foglalatú processzorok mennek bele. Amit viszont kinéztél magadnak processzor, az AM3+ foglalatú, tehát ha megveszed és nem cserélsz alaplapot akkor nem fogod tudni belerakni az új processzorodat. Ha pedig már alaplapot is cserélni kell, akkor érdemesebb az újabb dolgok felé hajlani, tehát olyan alaplapot venni ami DDR4-es ramokat támogat. És mivel a mostani alaplapod 99%, hogy nem ilyen, ezért azt is cserélned kell. Szóval ez a processzorcsere sokkal nagyobb hangvételű dolog mint azt gondoltad. Ha pedig már ott vagyunk, hogy cseréled a processzort is, az alaplapot is és a ramokat is, akkor már inkább egy B250M-es alaplapba vennék egy G4560 Processzort minimum 4Gb DDR4 Rammal. A videokártyádat is amint teheted cserélném. Egyébként ha a tápod bírja, akkor elsőnek videokártyát cserélnék a helyedbe, majd összegyűjteném a pénzem a már fent leírt félkonfigra.
2017. jún. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, egyetértek a harmadikkal. Én is elsőnek inkább új VGA-t néznék, aztán új processzort, de nem FX-et...

Arra ügyelj, hogy ha videokártyát cserélsz, akkor a tápegységed elbírja...

2017. jún. 26. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Huu ez összetettebb mint gondoltam :D
2017. jún. 26. 10:40
 6/17 anonim ***** válasza:
Azért gondoltam, hogy ha tudod is leirom, nehogy kiadj 30.000+Ft-ot egy olyanra amit később használni se tudsz. Ha leírnád a tápod pontos típusát akkor tudunk abban is segíteni, hogy milyen VGA után nézz. Viszont ha valami noname tápod van, akkor azt kell elsőnek cserélni és nem a videokártyával, vagy a processzorral foglalkozni. Első a táp.
2017. jún. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Értem.

Itt a táp : Akyga ATX Ak B1 500W

2017. jún. 27. 00:01
 8/17 anonim ***** válasza:
Hát nem nagyon támogatom ezt a tápot és nem merném rábízni a gépem. Inkább cserélném valami minőségibb tápra. Pl. BeQuiet! Pure Power 10 400W. Ha mégis úgy döntesz, hogy nem cseréled, akkor minimum egy olyan videokártyát választanék mellé, amihez nincs szükség plusz csatlakozóra (6 vagy 8 pinesre) az áramellátáshoz. Ilyenekből a sok bányász miatt nem túl sok van. RX460 2Gb, vagy a 1050Ti az ami még megéri, de a 1050Ti-nak is megy felfelé az ára. Az RX460 kb. 30.000Ft-ból kijön és viszi a mai játékokat is középmagas beállításokon(bár a jelenlegi procid mellett lehet le kell venni középmagas alá is), a 1050Ti egy kicsit magasabb árkategória, 50.000Ft, viszont ezzel együtt erősebb is valamivel. Ha ez a két ajánlás nem felel meg neked árban, akkor írj egy keretet, amiben keresgélhetünk. Viszont elsősorban a tápot cserélném, vagy a Be Quiet-re, vagy valami minőségibbre: FSP, Corsair, Cooler Master, EVGA. Persze ezek közül is vannak rosszak, szóval ha elhatározod magad tápegység vásárlása mellett mindenképp írd le, hogy mit választottál, nehogy véletlenül pont a rossz szériát fogd ki.
2017. jún. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Azért szerintem annyira nagyon nem rossz az a processzor, hogy egy RX 460-at visszafogjon. Processzorcsere nélkül is ellenne úgy...

Az a baj, hogy egy RX 460 is belépő szintű videokártya, amit egy x4 740-es proci mellett elég magas GPU kihasználtságot mutatna. Na most később e mellé egy processzor+alaplap+memória csere alsó hangon is 60 000 Ft lenne... De a kérdés az, hogy egy RX 460-as kártya mellé megérné-e ennyi pénzt költeni, hogy +pár százalék kihasználtságot kihozzunk a kártyából új processzorral ezáltal pár FPS-t nyerni?

Szerintem nem, szóval ha ilyen árban gondolkodsz, hogy RX 460-as szintű kártyára telik, akkor nem érdemes új processzorba fektetned, mert a pénzedért alig kapnál plusz teljesítményt.

Mennyi lenne rá a keret?

Használtan esetleg lennének jobb vételek és akkor később talán processzort is jobban megérné cserélni...

2017. jún. 27. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Értem. Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Ha lesz valami írok!
2017. jún. 27. 09:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!