Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Újrapasztáztam a processzort,...

Újrapasztáztam a processzort, mégse változott a hőmérséklete. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Intel I7 2600k processzorom van, kb. 3 éve volt pasztázva, most leszedtem a GYÁRI hűtőt, rendesen kiporszívóztam meg kicsit alatta is, vigyázva mindenre, eltávolítottam egy rakás zsebkendővel az előző réteget, felvittem az újat, visszaraktam a hűtőt, de a Speedfan alapjáraton 55-65 fokot mutat, játék alatt (CS:GO) 65-80-at. A gép kissé zárt helyen van, de az egyik oldallapja (az alaplaptól távolabbi) le van szedve, tőle fél méterre még egy oszlopventilátort is elhelyeztem, hátha segít valamit. Nem értem, mi a baj.

2017. júl. 13. 17:27
 1/8 P.O.C. ***** válasza:
100%
Nyár van és kánikula. A gyári hűtőtől nincs mit várni. A paszta minősége is csak max 5 fokot szokott jelenteni a gyakorlatban. Ha aggasztanak az értékek, vegyél komolyabb custom hűtőt.
2017. júl. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Milyen paszta? Hogyan hordtad fel? Sem túl vastag, sem túl kevés nem nyerő. A jó minőségű hűtőzsír 5-8 C-t hozhat, ami azért számít szerintem.

I7 2600k...eleve ne visszafogott proci, mennyi a normál T-je, megnézted?

2017. júl. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Gábor_79 ***** válasza:
100%
Nekem is 53 Celsius a legnagyobb hőmérséklet rendszer használat közben három óra után. 3. generációs i7, viszont egy dupla tornyos Noctua hűtővel. Most nem csináltam képernyőképet, de ha az meggyőzőbb..
2017. júl. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

[link]


Ebből tettem rá egy fél borsónyit és szétkentem egy olyan köralakban, hogy a széleit nem éri.

2017. júl. 13. 18:54
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát igen....Ez a paszta a legalja. Vegyél rá MX-4-et az cirka 2000 Ft. Ahogy az ára is tükrözi sokkal jobb. És és fél borsónyi jó a közepére,csak nem kell szétkenni. A hűtő szétnyomja amennyire kell és közben kipréseli a levegőt is alóla így nem lesz buborékos.
2017. júl. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ahol lakok, csak ilyet tudtak adni, de nem akartam várni sokat, mert kb. hétfőre jött volna meg, de hétfő reggel elutazom, addig meg kell a gép :/
2017. júl. 13. 23:23
 7/8 anonim ***** válasza:
MX4 a tutiba a belépő szerintem is. Alapjárat kb 45 lenne a normális. Én speciel lapkával vékonyan felkenem általában a procira teljesen, nagyon vékonyan... D
2017. júl. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]

A hűtőzsír csere rendbe teszi majd.

80 C-nél már le kéne kapcsolnia...tulkép.

2017. júl. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!