Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az Intel processzorfoglalatok...

Az Intel processzorfoglalatok mennyiben különböznek a hűtő rögzítése szempontjából?

Figyelt kérdés
Konkrétan arra vagyok kíváncsi, hogy egy 775-ös foglalatra gyártott hűtőt lehet e rögzíteni 115x foglalatokra?

2017. júl. 16. 11:11
 1/7 anonim ***** válasza:
teljesen más foglalat
2017. júl. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kösz, de ez semmit nem segít. Tisztában vagyok azzal, hogy más a foglalat. De a hűtő az hűtő, kell neki négy csavar és ott marad. Vagy nem?
2017. júl. 16. 12:28
 3/7 anonim ***** válasza:
Ahogy mondta előző, más foglalat tehát nem fog öt maradni
2017. júl. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor a konkrét kérdéstől eltérve, mivel azt ennyivel letudtuk, valaki le tudja írni a választ a címben szereplő kérdésre is?
2017. júl. 16. 12:56
 5/7 anonim ***** válasza:

A hűtőt az alaplapra rögzítjük, nem a proci foglalatra. Az egyes Intel foglalat-típusok esetén az alaplapokon lévő furatok (amelyekbe a rögzítés történik) távolsága eltérő.

Ezért kell megnézni az adott hűtő adatlapját, hogy milyen foglalat(ok)hoz használható.

2017. júl. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy az alaplapra kell szerelni a hűtőt, de a foglalattal határozzák meg ugye a használhatóságát.


Egyébként értem, és köszönöm a választ!

2017. júl. 16. 13:24
 7/7 anonim ***** válasza:
A külön hűtők amik más gyártótól vannak azok általában elég sok foglalatot támogatnak, de maguk a gyári hűtők nem jók egymással, hogy miért is? Mert az intelnek ez mániája, egy apró változtatás miatt kiad egy totál új szabványt, hogy a régit véletlenül se használhasd, vedd meg az újat, mert ő azt akarja.
2017. júl. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!