Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Segítség kell merevlemezt...

Segítség kell merevlemezt választani Fontos?!

Figyelt kérdés

Adott ez a táp.

Adott egy asus p5kplam alaplap

És adott amire gondoltam, 1, 2, és 3 Tb-s kivitelben

Mi kockázat van, ha nagyobbat veszek, megéri?

Ez lenne az egyetlen meghajtó mindenre. Játék, böngészés (megjegyezném, h ált 400 megnyitott lapom van) szóval mindent tud? Bírja? Melyik beszállítótól rendeljem? Melyik beszállító korrekt garancia ügyben? És megfelelő e a gép jelen állapotában ezekhez? 15-20 ezer kb amit rá szánnék és jópár évig szeretném is használni



#hardver #Toshiba #Winchester Windows
2017. júl. 17. 21:55
 1/6 A kérdező kommentje:

ezekre gondoltam:

1TB [link]


2TB [link]



3TB [link]


és a másik gyártó: ennél nagyobb a cache mérete, egyáltalán képes erre a gépem, vagy mibe fájna a képessé tétele?

[link]

2017. júl. 17. 22:08
 2/6 A kérdező kommentje:

S ez a táp amivel megy, tud ez' 11-12 wattot vesz fel terhelés alatt'? Elvileg ennyit írtak hozzá... a Toshiba-hoz

[link]

2017. júl. 17. 22:15
 3/6 A kérdező kommentje:

Egy kis plusz adat


[link]

2017. júl. 17. 22:21
 4/6 anonim ***** válasza:
41%

Nyugodtan vegyél akár több terásat, bírni fogja a táp.

Viszont ha azt akarod, hogy sokáig kitartson, akkor Western Digital (WD) márkájú merevlemezt vegyél! Abból viszont ne a Green típust, hanem bármelyik másikat.

Az, hogy hány lap van megnyitva a böngésződben, nem a merevlemeztől függ, hogy milyen gyors, vagy hogy "bírja"-e, hanem a RAM (a képen rendszermemória)-tól. És ahogy a képen látszik, neked csak 2Gb-nyi RAM-od van, ráadásul csak ddr2-es, szóval azt bővítsed, lealább 4Gb-ra, és akkor a böngésződben a lapok közti váltás is gyors lesz.

2017. júl. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
43%
Minél nagyobb annál "jobb" (jobb=kapacitás/ár), a típus/gyártó meg tökmindegy.
2017. júl. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Csodálatos kodegány táp ha elszáll, viszi magával az összes cuccot, annyi a kockázat. Ezenkívül a vinyó élettartama függhet a tápfeszültség stabilitásától is.


(Egyszer kíváncsiságból rövidre zártam egy kodegány tápon az egyik 12V-os vonalat. Nem ám lekapcsolt, dehogy. Erős táp, bírja ő a rövidzárat. Addig erőlködött, amíg már olvadt le a szigetelés a tápvezetékekről. Aztán elpukkant. Sajnos nem mértem le, mennyit másztak el a feszültségek közben.)

2017. júl. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!