Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop vagy pc?

Laptop vagy pc?

Figyelt kérdés

Tehát azzal kezdtem, hogy elolvastam az összes ezzel kapcsolatos kérdést ezen és még másik száz honlapon de még egy utolsó megválaszolatlan gondolat maradt bennem.

Én CSAK FIFÁRA használnám a pc-t vagy laptopot, értelemszerűen nem egy gamer laptopot vagy pc vennék hanem olyat ami high configon elviszi akár a következő fifákat is. Ez tudásom alapján 200k környékén megoldható eddigi ismereteim alapján de javítsatok ki ha nem. Preferálom a laptopot könnyedsége miatt és mert el tudom vinni haverokhoz ha kell. Ellenben tudom hogy milyen katasztrófálisan állítják össze a bolti pc-ket laptopokat...és tudom hogy pc jobb játékra mégis a FIFA nem egy olyan játék ami igényelne egy bivaly erős laptopot pc-t. Álmaim laptopját valahogy ; i5 7th gen. 1t hdd 8gb ddr4 ram fullhd-s kijelző 15`6 méretben lenne a legjobb. És persze videókártyaként olyan sokat néztem meg hogy a könyökömön jön ki a sok információ amit nem tudok felfogni. Talán ha jól emlékszem a geforce 940mx 2gb az ami a legjobban passzol ehhez.Azon belül ASUS kedvező meg Lenovo. Találtam is ilyen configot de mint mondtam és olvastam mennyire pocsék átverésnek nevezik ezeket nem ajánlja senki.


[link]


[link]


Igen tudom, hogy mennyire lehordtátok a computerimperium oldalt.


Nagyon nagy macera lenne összerakni egy gépet és annyi eszközt kellene venni hozzá azt érzem többe kerülne mint egy laptoppal elintézni.

Szívem a laptophoz húzna.


Mit gondoltok ha tényleg csak fifara használnám megoldás lehet valahol egy laptop vagy szánják magam el egy gép összeépítésére vagy egy összetett megvételére?


Válaszokat előre is köszönöm. Nyugodtan javításról ki mindenben amiben kell, hogy tisztábban lássak csak indokoljátok is meg, hogy megértsem.



2017. júl. 20. 20:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Nézz tesztet hogy hogy megy azon a kiszemelt gépen a fifa


> 1.a. Ha nem megy jól nézz másik laptopot vagy PC

> 1.b. Ha jól megy ugorj a kettes pontra.


2. Gondolkozz el rajta hogy szeretnél e játszani a következő fifa-kkal


> 2.a. Ha igen akkor próbáld meg becsülni a gépigény növekedést. Becsüld meg hogy hány évig lesz még jó az a laptop fifa-ra


>> 2.a.I. Ha nem zavar hogy 3-4 év múlva másik laptop kell majd akkor ugorj a következő pontra

>> 2.a.II. Ha nem vagy olyan anyagi helyzetben hogy 3 évente tudj 200k forintért laptopot venni akkor PC


> 2.b. Ha nem és tudsz költeni 200k forintot amikor elromlik akkor következő pont


3. Mennyire használnád ki azt hogy hordozható


> 3.a. Ha semennyire akkor PC

> 3.b. Ha fontos neked akkor ugorj a következő pontra


4. Tudsz 50 ezerrel többet költeni egy laptopra mint egy asztali gépre ami ugyanolyan erős / erősebb


> 4.a. Ha igen akkor laptop.

> 4.b. Ha nem akkor asztali.



Remélem ezzel tudtam segíteni

2017. júl. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
i5 -ős procival 200 k és i7 -el 230 . Szerintem az i7 -et vedd meg . Amúgy maga a gtx 950m valahol a gtx 750 teljesítménye körül lehet asztali pc -ben. Ha veszel egy hűtés padot ami hűt is akkor nem lesz gond a laptoppal .
2017. júl. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én lehet inkább egy K szériás Asus-t néznék, alumínium ház, jobb hűtés. Például:

[link]


Bár nem HQ-s proci, hanem U-s, de a K szériát jobban dicsérik mint az X-et.

2017. júl. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

[link]


Őt találtam így a második válaszoló gondolatára...nem rossz ötlet.


Min2 választ köszönöm.

Ha laptop az biztos hogy vennék egy plusz hűtőt hozzá.


Első. Hmmmm...igazad van. Egyedül az áron gondolkodom. Tehát azt mondod mondjuk vegyük ezt a laptopot amit most linkeltem ez 235k ennyi pénzből plusz belefektetett idővel egy ilyen teljesítményű vagy erősebb gépet tudnék összerakni?

Persze csak a gépházról beszélek semmi kellék monitor csak a gép maga.


Igen "sajnos" eléggé vinném haverokhoz a laptopot ez igazából a laptop mellett szereplő indokait 80%-a de ha az van amit mondasz hogy mivel egy laptopot nem lehet bővíteni és pcből akár jobbat is lehet összepakolt akkor tényleg gondolkodnám ezen a reális pcn....

2017. júl. 20. 22:58
 5/8 A kérdező kommentje:

Néztem ezt a laptopot amit küldtél #3 .

Ez is egy jó megoldás köszönöm.

Olvastam, hogy sokkal gyengébb egy ddr3 mint ddr4 így kicsit húzom a számat. (Amiket én küldtem azok is ddr3as)

2017. júl. 20. 23:02
 6/8 anonim ***** válasza:

#1 vagyok


Hogyha kell a mobilitás akkor a laptop is elmegy

A fifa-hoz nem kell izmos gép a gépigény.hu szerint. Ha most veszel egy közép kategóriás laptopot az 5 esetleg 6 évig is jó "lehet" hisz semmit sem újítanak már azokon a játékokon.

Igazából semmit sem újságnak

2017. júl. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy G4560 + GTX 1050 Ti kombó tökéletesen elég a FIFA-hoz asztali gép esetén, ez legyen 70.000 Ft. Alaplap mondjuk 20.000 Ft, minőségi táp 15-18 ezer, ház 10 ezer körül, memória 18k, HDD 14k, optikai meghajtó ha kell, akkor az meg 4k.


~155.000 Ft a gép, és még mindig tudsz venni SSD-t, akkor aztán hasítani fog. A fennmaradó 70-80 ezer Ft-ból (SSD nélkül) pedig tudsz venni monitort, meg amit akarsz még.


130 FPS asztali PC-n:

https://www.youtube.com/watch?v=sfMt_oPWzps


Laptop, i7 6700 HQ, GTX 950M, 8GB RAM. 30-77 FPS a leírás szerint:

https://www.youtube.com/watch?v=LWX27ZkkbLo


Döntsd el neked melyik a szimpatikusabb verzió.

2017. júl. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó. Köszönöm ez nagy segítség látni a kontrasztot. Úgy érzem ebből valahogy gép lesz.
2017. júl. 21. 00:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!