Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hardverek eladása számla nélkül?

Hardverek eladása számla nélkül?

Figyelt kérdés

kb 3éve vettem egy előre összerakott gépet computerimperiumról, mindennek megvan doboza stb, de az istenért nem akarom megtalálni a számlákat,plusz a rendelésemet az előző,már törölt email címemről adtam le, úgyhogy nem jött be amit terveztem,hogy a netes számlát nyomtatom ki és adom hozzá.

ez hátrány az eladásnál, illetve el lehet adni attól függetlenül így őket, csak olcsóbban, vagy bármi egyéb?

Köszönöm a segítséget!



2017. júl. 23. 21:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
El tudod adni, de minek hozzá számla?
2017. júl. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 MGéza ***** válasza:
100%
3 éve? Akkor már a garis idő vége felé jársz, hacsak nem úgy van meg a garid, hogy rendszeresen náluk szervizelteted, mert akkor jár 1-2 plusz év. Szerintem aki megveszi, azt ez nem nagyon fogja izgatni.
2017. júl. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A papíroknak csak a gari miatt szokott jelentősége lenni, viszont az már 3 év alatt valószínűleg úgyis lejárt, úgyhogy mindegy is.

Ha elfogadsz egy tanácsot, nézd meg, milyen táp van a gépbe építve, és ha hulladék, cseréld ki meghirdetés előtt egy normálisra, azzal növeled az eladási esélyt, és többet is kaphatsz a gépért.

2017. júl. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 CspCsj ***** válasza:
100%
Ha garanciálisként árulod, akkor a garancia érvényesítéséhez kérhetik a számlát.
2017. júl. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Már nincs rá garancia, innentől senkit nem érdekel semmilyen papír.
2017. júl. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem fogja tőled kérni a számlát, ha el akarod adni ezt a gépet. Semmiféle hátrányod vagy előnyöd nem származik belőle az eladásnál. Ha meglenne akkor sem származna belőle semmi előnyöd se, mert egy 3 éves gépet nem tudsz drágábban eladni, akárhány számlát is lobogtatsz. Ami számít, az az hogy milyen vas van a dobozban. A vevő magas ívben tesz rá, hogy neked van-e számlád, vagy nincs. Úgyhogy ne erőlködj a kereséssel, hanem add fel a hirdetést és add el.
2017. júl. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
51%
Én papírok nélkül nem vennék semmit. Nehogy lopottat vegyek.
2017. júl. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
hát nem rossz gép, gtx 960 meg egy jobb amd proci van benne stb,szóval azért nem lenne baj ha meg lenne. igen náluk szervizeltettem a plusz 2évért, de akkor max ezt becumiztam,mindegy, úgysem tudok mit csinálni vele, eladom így akkor:)
2017. júl. 23. 21:50
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha nincs garancia, akkor már teljesen mindegy a számla, jól jön majd gyújtósnak szalonnasütéskor.


Ellehet adni persze, hogyne, a számla csak akkor szükséges, ha van még rajta garancia. Én is javaslom az alkatrészek átnézését, gagyi alkatrészek cserélését.


Legyen normális a hirdetésed, jó minőségű saját készítésű fotókkal, részletes leírással. Reális ár belövésével, ha nem vagy benne biztos, akkor írd le ide, hogy milyen hardverek vannak a gépedben, és megmondjuk mennyit érhet. Ha nem tudod mik vannak, akkor tedd fel az ingyenes Speccy nevű programot, és az majd megmondja. Az Aida64 is jó a célra, sokkal részletesebb, csak a trial verzió nem mond meg minden infót. Bár most fejből nem tudom mit titkol el. :)


Ha nem volt sosem megbontva, de a garancia lejárt már, akkor érdemes kiporolni a gépet. Mert az ilyen előre összerakott gépeken mindig van egy matrica az oldallapon, amit ha leszedsz gari időn belül, akkor harangoztak a garanciának. Legalábbis anno nekem is volt előre összerakott gépem jó sok évvel ezelőtt, és külön kiemelték, hogy achtung!

2017. júl. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

okés,köszi,adok linkeket hozzájuk:

alaplap: [link]


videokari: [link]


táp: [link]


proci: [link]


ház: [link] ez csak feketében,optikai meghajtóval,de vissza lehet pattintani a sima feketete lapot rá.

van benne valami olcsó 5000forintos procihűtő is, meg két ddr3 as 8gigás ram. hűtő gyári van a házban hátul, és plusz egy még, 12 centisek.

2017. júl. 23. 22:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!