Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a legjobb mód a beragadt...

Mi a legjobb mód a beragadt pixel elindítására?

Figyelt kérdés

Fontos tudni!: ez nem egy teljesen fekete (1.típus) és nem is egy teljesen fehér (2.típus), hanem egy teljesen zöld (3.típus) pixel, tehát elromlott az adott pixel tranzisztora! + csak 1 pixelről van szó tehát nem is csoporthiba (4.típus)


A napokban vettem egy Samsung 28"-os TN 4K monitort (U28E570D) és észrevettem a képernyő közepén egy zöld pöttyöt. Egyből tudtam, hogy pixelhiba. Sajnos már a 3 napos kicserélési idő lejárt mire észbekaptam.


Hallottam sok módszert ennek a megoldására. Vannak programok, amelyek hardveresen próbálják megoldani a dolgot azonban ezekről azt olvastam, hogy kárt is tehetnek. Ez alatt pontosan mit értenek?

Vannak még youtubos csodavideók is, 1 óráig gyorsan kapcsolgatják az rgb színeit, de már 10 percig futtattam és az epilepszia rohamomon kívül semmi nem történt.

Van egy videó egy híres (több mint 1 millió subscribe) külföldi csatornán, amely szerint 60hz hangot kell lejátszani plusz zseblámpával kell világítani a pixel és kész. De ahogy kivettem a videóból ez csak az első típusú hibára megoldás.

Az általam ismert utolsó fix pedig egy picit veszélyes (ez a monitor majdnem 100 ezer forint), ami szerint az ujjunkra vagy egy hegyes tárgyra egy telefonképernyő törlőkendőt kell teríteni, határozottan nyomni vele a pixelhibát, és ez alatt le-fel kell kapcsolgatni a kijelzőt. Van valakinek tapasztalata, milyen kárt tehet?


Az általam felsorolt módok közül neketek melyik vált be/tett kárt, melyiket próbáltátok ki, vagy van-e hasonló, vagy másik mód?


Válaszaitokat előre is köszönöm!



2017. júl. 25. 12:38
 1/6 Koplárovics Béci ***** válasza:

Hardverhibát szoftverrel javítani? Háááát, az rossz ómen. Ha elromlott a "tranzisztora", akkor cseréld ki...

Az LCD szerintem nem igazán önmagától megjavuló dolog. Vagy ha mégis, akkor is legfeljebb átmeneti javulás érhető el.

2017. júl. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodj bele, hogy van egy pixelhibád és ne akard tönkretenni az egész monitort mindenféle sámántrükkel.
2017. júl. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%
Ha jól nézem, csak a ráolvasás hiányzik a listából. :)
2017. júl. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A javításra sajnos nincs jó módszer csak gyenge próbálkozások. Annyi marad hogy megvétel előtt kéne megnézni amit ugye a legtöbb boltban nem lehet, ezért a netes vásárlást ajánlom és ha pixelhibás akkor elállsz a vásárlástól 14 napon belül. Ennyi, mert a tiédet már aznap sem vihetted volna vissza mert egy pixelhiba nem pixelhiba, járj utána, melyik gyártó mit tekint pixelhibának mert csak akkor cserélheted...
2017. júl. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

a programok maximum letiltják az adott pixelen a zöld színt és egy darab halvány piros pixel nem annyira feltűnő mint egy full zöld, de cserébe rip fps.

4Kn 28 inchnél pedig alig látszik egy pixel, a többi megoldás meg úgysem használ semmit, ne tedd tönkre egy pixelért majd megszokod 1-2 nap alatt

2017. júl. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Úgy tudom, hogy a Samsung egyetlen alpixel-hibával is már kicserél egy terméket, !de! 3 napon belül. Egyébként 25% fényerőn már közel kell hajolnom, hogy lássam tehát... majd megszokom, azért ha tud valaki egy módot aminél nincs esély több kár okozására, ingyenes (vagy olcsó) akkor... (ez volt alapvetően a kérdés lényege)


Azért köszönöm a válaszomat!


Ui.: egy pixel nem pixel #kappa

2017. júl. 25. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!