Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzor túlmelegedés?

Processzor túlmelegedés?

Figyelt kérdés

A procim túlmelegszik szerintem, és a cpuid szerint is. Viszont az aida64 szerint nem. Sőtt szerinte hűvösebb mint a szobában a levegő. [link]


Ha a CPUID-t nézzük egyértelmű. De ha aidát nézzük...

BIOS-ban 48 volt.

Aida stress test alatt 58, de a CPUID 94-et mért.

AMD A8-6600k

Gigabyte f2a55ds3 rev3.0

Raijintek aidos

paszta meg valami coolermaster és aranyszínű.


Mit tegyek hogy normális legyen minden??

ennek még 2 évet ki kell bírnia.

egy órája kentem újra de nem javított.



2017. aug. 2. 20:30
1 2
 1/16 Dongaben ***** válasza:
Inkább az Aida64-nek hinnék...
2017. aug. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
és a 40 fokos szobába 23 fokos a proci nem?
2017. aug. 2. 21:04
 3/16 Dongaben ***** válasza:
Az 58 fokra gondoltam... Egyébként ugyanazt a szenzort használják a programok, mint a BIOS. Fura lenne közel 50 fok eltérés. De, a biztonság kedvéért érdemes megnézni még pár "portable" verziós programmal is.
2017. aug. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 MGéza ***** válasza:
Jól mér az Aida64, hihetsz neki. Nem sok az 58C°.
2017. aug. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
én a 94 fokos maxra gondoltam a CPUID-n, egyébként hozzátenném hogy a hátsó ventilátornál a gépházon a rács tűz forró volt 20 fokot meg szerintem egy ilyen hűtő nem tud elérni, valamint a max értékek stress test közben voltak, biosban meg csak alapjáraton
2017. aug. 2. 22:18
 6/16 Dongaben ***** válasza:
Értem az aggodalmat egyébként. A BIOS-ban nézd meg hány C°-ra van állítva a "Health Status" a processzornál. (Magyarul: ha, ezt eléri, akkor kikapcsol a gép önvédelemből.) A mostani gépeknél ez akár 100 C° felett is lehet... Vedd lejjebb próbaképpen, és teszteld! A BIOS azért a legpontosabb ebben, mert az alaplap gyártónak aztán végképp semmi érdeke ahhoz, hogy "megsüljenek" a procik a lapjukban... És nézd meg több programmal is! Ne csak kettővel...
2017. aug. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
90 fokra van állítva de csak warning van, lehet meg kellene keresnem a speaker-t mert jelezne/vagy nem itt egy kép ismét mostmár az amd owerdrive-al is mértem viszont CPUID alakított: [link]
2017. aug. 2. 23:57
 8/16 anonim ***** válasza:

Fizikai lehetetlenség, hogy a processzorod hűvösebb legyen mint a szoba levegője. Ugyanis lég hűtés van, ventilátor fújja és az a ventilátor a szoba 40 fokos hőjét fújja. Egy repülőgép turbinája is fújhatná akkor is lehetetlen lenne, hogy 40 fok alá menjen.


A processzorban több hő szenzor is van. A magok hőmérséklete és a processzoré, valamelyik csak jól működik.

2017. aug. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

aidanak hinnék én is.

viszont ha teljesen biztos akarsz lenni,akkor mérj rá hwinfo64-el is.nekem ez az egyetlen,ami mindig mindennél pontos hőmérsékletet írt.pl A4-4000-nél(sz r asrock lapban) minden más 5fokot ír,meg néha minuszba megy...másik gépemnél(G4400 @ 4.7GHz) szintén csak a hwinfo mondja meg a hőmérsékletet a bclk oc miatt.

2017. aug. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

[link]


szerintem más szenzort használ az aida, és más szenzort a CPUID, HWinfo látja mind a 2 értéket, AMD overdrive nem tudom milyen hőmérsékleti margóra gondol (talán a megengedhetőre, fogalmam sincs) de a hőmérséklete még így is nagyon magasnak tűnik. de már arra is gondoltam hogy egyszerűen gagyi alaplaphoz gagyi szenzor jár és többet mutat.

2017. aug. 3. 09:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!