Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem engedi a h81m-k...

Miért nem engedi a h81m-k overclockolni a G3258-at?

Figyelt kérdés
A proci szorzózármentes. A lap is tud oc-zni. De a kettő együtt nem megy. Már mindenhol megnéztem, és megtudtam hogy a g3258 kiadásakor a h81-es chipsetű alaplapoknál letiltották ennél a procinál a húzást. Viszont pl. egy h81m-c tudja egy elég erős 4.6ghz-ig. Pont ennél az egy lapnál van letiltva az oc. A bios updateket még nem próbáltam, de azt is megtudtam hogy a 2001-es számú bios update megoldja a gondot. (elvileg ezzel az updattel kiveszik azt a microcodeot ami tiltja a g3258 oc-t)

2017. aug. 4. 18:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Minek kérdezel, ha a kérdés alatt meg is válaszolod magadnak a kérdést? Ez nem blog.
2017. aug. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül volt tiltva. A H81 egy elég fapados lap, instabil is tud lenni, mihelyt eltérsz a gyári értékektől. Túlságosan nagy elvárásokat ne támassz vele szemben, tudom máséval könnyű, de inkább a procit cseréld le, ha van lehetőséged, egy i5 alja, közepére, többet érsz el vele, ezenkívül az alaplapod is hosszabb életű lesz.
2017. aug. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
új procira most nincs keretem
2017. aug. 6. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!