Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Túlmelegedő processzort...

Asdful kérdése:

Túlmelegedő processzort cserélnek garanciálisan?

Figyelt kérdés
Egy i7-4790K processzorról lenne szó, ami 2014 október óta üzemel, nem túl intenzív használattal. Kb. 7-8 havonta újrapasztázással, gyári hűtéssel megfelelően működött idáig. Teljesen tuningmentesen 4Ghz-es gyári órajelen ment. Az utóbbi két héten viszont, többször is 70-75 fokot ért el játék közben, fps drop és néha automatikus restart kíséretével. Az újrapasztázás nem oldotta meg a problémám, csak a visszahűlés lett látványosan gyorsabb. Megoldható a garanciális csere (ami még kb. 3 hónapig él), vagy jobban járok, ha delide+új hűtő mellett döntök?

2017. aug. 4. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:

most kánikula van, ez eléggé megtépázza a gépet.

Nekem vízhűtésem van és így 65 fok az i5 4690k-m, csak az alap turbo megy mert szétforr szerencsétlen.


Írni lehet a boltnak, bár itt bejön a mikor pucoltad utoljára a gépet, milyen a légáramlása a gépnek, stb. Szerintem egy normálisabb hűtővel jobban jársz, mivel maga a processzor nem hibás, nem fogják cserélni.

2017. aug. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sajnos a 4790, 4790K az elég ideges típus( turbó használat, vs. TDP), így könnyebben melegednek. Amit írtál hőmérsékletet, az teljesen jó ennél a nagyvadnál, de az automatikus újraindulásoknak csak utána kellene járni, mert ez maximum az órajeleket veszi vissza, de ennél a hőmérsékletnél még azt sem.... Ez részben megmagyarázza a droppot, de az egészen biztos, hogy nem emiatt indul újra..


Delidelni rizikós, a gyári hűtő meg alapból dobós...

2017. aug. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
NZXT Phantom Full tower házban van, nagyjából egy hónapja takarítottam. Tegnap újra kitakarítottam, és pasztáztam, de nem segített. Megpróbálom egy komolyabb hűtéssel felszerelni szerencsétlent. Egyébként ehetséges, hogy a kupak alatti paszta is kiszáradt?
2017. aug. 4. 20:10
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem, bár sokan szidják a gyári, kupak alatti pasztát, de esetedben, ha jól emlékszem már ez sem áll fent. Ilyenek sajnos, sokat tenni nem tudsz, jó hűtő rá, és hagy menjen. Én ránéztem a gyárira és nevettem, soha nem raktam rá... :)


Tudnék mesélni, az I7-es Haswellek agresszív turbójáról, és a majdnem 130W-os TDP-ről...


Az újraindulások jobban aggasztanának, mint a hőmérséklet. A drop sem biztos, hogy a hőmérséklet miatt van.... Riva, OSD, mindent monitorozni és figyelni erősen, mi történik a rendszerben....


Lehet ez egy halódó tápegység utolsó előtti lehelete is...

2017. aug. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat, ment a plusz. Veszek egy bika hűtést, aztán ráfekszem a témára.
2017. aug. 4. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!