Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzort, alaplapot 70-80ez...

Processzort, alaplapot 70-80ezer Forint körül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sok procit meg alaplapot nézegettem már, de nem jutottam végső döntésre. Volt már AMD és Intel processzorom is, én mindkettővel megvoltam elégedve, de inkább az Intel felé hajlok.


Tápom ramom van, a jelenlegi prociról lapról ne beszéljünk... a videókártya egy MSI GeForce GTX 750 Ti TwinFrozr OC 2GB GDDR5.


i5-öt, amd fx-et,meg ryzenek néztem eddig de tényleg nem tudok dönteni...


Melyik érné meg legjobban, melyik a legmegbízhatóbb? Esetleg pontos típust/árat tudnátok írni?

Alaplap ügyileg nincsenek elvárásaim, lényeg hogy szeresse a procit meg a videókártyámat!:) Ha szükséges ahhoz beruháznék később egy ramot (most ddr3-as van 4gb...ddr4 8gb elég lenne az én igényeimnek)


Köszönöm előre is a válaszokat, segítségeket! :)



2017. aug. 11. 10:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én i3-7100 ba gondolkodnék és hozzá egy lapot. Kérdés mire kell a gép. Alaplapot úgy válassz, hogy legyen elég usb port stb. A maradék pénz pedig mehet 2x4gb ddr4 ramra. Fx nagyon régi újonan semmiképp se vennék. Ryzeneket nem ismerem.
2017. aug. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

i3-7100???? Semmiképp se.


Ryzen 5 1400 - 47k

Asrock AB350M-HDV - 21k

1x8gb Neo Forza 2666 DDR4 - 21k


Ha semmi komolyra nem kell, akkor Ryzen 3 1200 - 32k.

2017. aug. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Hát a ryzen 3 1200 nél az i3 erősebb szerintem, a ryzen 5 tel meg már 80 felett vagy.
2017. aug. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ryzen 3 1200 fényévekkel jobb annál az i3-nál. Az 1300x 4ghz-re húzva pedig veri az i5-7500at.
2017. aug. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Hát tesztek alapján engem nem győztek meg, legalábbis a ryzen 3 1200 minden tesztben gyengébb volt (kevesebb fpst produkált) mint az i3. Nyilván oc engem nem érdekel. Ezért is irtam hogy én i3 at vennék de különbözőek vagyunk ezért árulnak több féle procit is.
2017. aug. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Játékokban azért tud jobb lenni az INTEL, mert 1mag azonos órajelen több számítást tud elvégezni mint a Ryzen procikban 1 mag, a játékok meg nem egyformán terhelik a magokat így az AMD előbb fut bele limitbe ez pedig az FPS-t is behatárolja.

Amelyik játék jobban van megírva, egyenletesebben terhel (pl. ashes of the singularity) ott azért egyértelműen előnye van a több magos több szálas Ryzen prociknak, a jövő pedig ez.


Egy i3 7100 lehet több FPS-t ad, de pl. 100%-on pörög ott ahol a Ryzen 3 1200 ugyan kevesebbet valamivel, de pl. csak 70%-on pörög, egyelőre nincs kihasználva, van benne tartalék.

2017. aug. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Azért nincsenek nagy igényeim, mert leginkább böngészésre használom a gépet, emellett LoL, GTA:SA, FarCry3 amivel elszoktam játszani. Nem fontos nekem hogy mindent egyben megvegyek, szóval inkább megveszem a jobbat, ha megéri.

Én már megvagyok elégedve ha szépen elfutna GTA5 közepes beállításokkal, meg nem akadozna a youtube...


(Core2Duo E8400 van most a gépben...)

2017. aug. 11. 12:54
 8/16 anonim ***** válasza:

Már is itt verik a gyíkot az AMD fanok:


"Egy i3 7100 lehet több FPS-t ad, de pl. 100%-on pörög ott ahol a Ryzen 3 1200 ugyan kevesebbet valamivel, de pl. csak 70%-on pörög, egyelőre nincs kihasználva, van benne tartalék."


Most komolyan?


A gyártók célja az hogy a versenytársnál jobb ajánlatokkal tudjanak előállni. Ez a konkurencia.

Az AMD, mint cég nem egyenlő a munkaerőt tekintve az Intellel, ezért is volt szüksége oly hosszú időre hogy megint versenyképes legyen.


A legközelebbi, nem soká megjelenő 8. generációs Intel processzoroknál az i3 pedig négy maggal fog rendelkezni HT nélkül, amely nagy valószínűséggel verni fogja a Ryzen-t.


Amit pedig írtál, az is csak a virtuális négy mag karcsúságát jelzi.

2017. aug. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem értem ezzel mit akarsz mondani? Hogy a jövőre megjelenő 8.gen. i3 jobb lesz a mostani Ryzen 3 1200-nál?? Ez egyértelmű.

Akkor majd jön még egy Zen garnitúra is jó lenne ha azzal hasonlítanád majd össze, nem azzal ami most kapható.

2017. aug. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
i5 7400 meg Ryzen 1500X-t néztem, arról mi a véleményetek??
2017. aug. 11. 13:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!