Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi alapján tudnék WiFi router-...

Mi alapján tudnék WiFi router-t választani, ha az az első szempont, hogy minél nagyobb legyen a WiFi stabil hatótávolsága?

Figyelt kérdés

Ezek közül kéne választanom azon elsődleges szempont alapján, hogy a WiFi elérhető hatótávolsága, sugárzott jelerőssége a lehető legnagyobb legyen:

[link]

Az adatsebesség nem lesz szempont.


Ok:

Papám fog pécsett a héten a városba menni. Így van alkalma betérni a linkelt boltba is WiFi-s router-ért.

Az eddigi WiFi-s router-ünk villám miatt kidöglött. A ház felébe esély sincsen a vezetékes net továbbítására (pl. garázs, hálószobák), így nagy szükség lenne a pótlására. (köztük az én szobám is távol van a vezetékes ponttól)

Nekem továbbtanulás intézése miatt nincs időm kimeni vásárolgatni.


Kiadták a parancsot, hogy mondjak egy típust, különben nem lesz router. =( Mer' 18 éves vagyok, és akkor écsek hozzá, HEY!


Nem értik, hogy ANNYIRA SE vagyok infós!


Mi alapján tudnék mégis utánanézni, hogy ne szivassanak meg - meg magukat is - egy gyenge teljesítményű WiFi routerrel?



2017. aug. 22. 17:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Őszintén? egyik se éri meg.


A legegyszerűbb, ha 2 routert vesztek egyszerre (5-6 ezresekből tp-linkkel nagyon nem lősz mellé) meg 20-30 méter UTP CAT5e típusú netkábelt és így két helyről megy egyszerre.


A második (alárendeltnél) a beérkező UTP kábelt rádugod wan-ra és akkor 2 wi-fid lesz, arra csatlakozol amelyik erősebb.


A másik megoldás ha egy nevet akarsz, akkor a 2. routernél a lan-ra dugod illetve beállításoknál is játszani kell kicsit.

2017. aug. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

o.O


TEHÁT:


Nem lehet, és nem is engedik átkábelezni a lakást. Nem is oldható meg normálisan.

Az én szobámhoz pl. konkrétan falat kéne fúrni, mert szintkülönbség is van.


(a többi részét meg nem is értem, hogy mi van azzal a "névvel", mit akarok vele meg hogyan... :) ...igen, persze, játszadozni kell vele.... azt mindegyiknél kell XDD )

2017. aug. 22. 17:37
 3/4 sharkxxx ***** válasza:

Szerintem ezt a két eszközt vedd meg:

[link]

[link]


Az egyik egy olcsó de jó router.

A másik egy wifi hatótávolság kiterjesztő.

2017. aug. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Zzzoli ***** válasza:

Én üzemeltetek extendereket, azokkal csak az a baj, ha ők maguk is gyengén látják a routert, akkor brutál alacsony lesz a szórt sávszéljük és a ping idő.

Konkrétan egy egy ilyen is van amit az előttem szóló írt.

A garázsban erről megy az IP kamera. De nagyon meggondolandó, mert ha szar, akkor magyon az!

2017. aug. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!