Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Belefér a videokártya?

Belefér a videokártya?

Figyelt kérdés

Nem tudom milyen gépházam van, eléggé öreg már.


Alaplap: Gigabyte GA-78LMT-USB3


Proci: Fx6300, felette egy Cooler Master Hyper T4 van, ami épp hogy belefért a gépházba. Ergo még pont rátudtam tenni az oldalát úgy, hogy nem ütköznek. Sacc 2mm-en múlik :D


Jelenleg egy Saphire radeon R7 250 1GB DDR5 videokártyám van, ezt cserélném erre:


GIGABYTE RX460 WINDFORCE OC 4G


[link]


Na itt jön a millió dolláros kérdés. Belefér? Elméletileg az alaplappal és a foglalattal nincs probléma.


Másik kérdés: A táp elbírná?


Max Power - PX400 (400W)

AC Input: 115/230V 8/4A

Frekvencia: 60/50Hz


Harmadik kérdés: a cooler master procihűtőn kívül nincs más venti a házban. Ez baj? A kártya saját hűtése elég?


Köszi a válaszokat és bocsi a hülye kérdésekért, nem nagyon értek ehhez :D


2017. aug. 28. 18:24
 1/5 anonim ***** válasza:

A kártya hossza: 191 mm (mérd meg, befér-e?)

A tápodat feltétlen cseréld le. (gyenge és nem megbízható)

2017. aug. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ez a táp dolgozik a gépben már 5 éve, eddig nem árulkodott megbízhatatlanságról (hálistennek) :D


A méreteket lemérem majd a kártya esetében. Akkor marad a 2 kérdésem: a kártya saját hűtése elég? És a táp tényleg ekkora gond lenne? Ha igen, miért? (nem értek hozzá :D)

2017. aug. 28. 18:51
 3/5 anonim ***** válasza:
gyenge mostani tápod akkor gajravághatod a kártyát ... azért kell uj táp 460 én nem vennék inkább 1050ti vagy rx 570 4GB :)
2017. aug. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A kártya hűtése szerintem jó.

Természetesen a házból a meleg levegő kiszívásáról (nem csak a kártya miatt) gondoskodni kell. Ha jól szellőzik, nem lesz gond.

A táp:

noname, infót is alig lehet találni róla a neten.

Azt sem tudni, milyen védelmek vannak benne. (ha vannak)

1 db +12V-os ága van, 15A árammal.

A hatásfokáról nem találni semmi adatot.

Csak 80 mm-es ventije van.

Egy régi konstrukció, meg már öreg is. Nem ajánlott a használata, sőt!

A tápon nem érdemes spórolni. Ha esetleg meghibásodik és viszi magával a hardvereket, az drága mulatság lesz...

2017. aug. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
javítom: ...max. 15A...
2017. aug. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!