Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mobil SIM kártya regisztráció...

Mobil SIM kártya regisztráció nélküli használatára valami megoldás?

Figyelt kérdés
Régebben voltak tartalék kártyáim 20-as, 30-as,70-es is. Most viszont mióta regisztrálni kell minden ajánlattal megtalálnak és mért is kéne az összes szolgáltatóknak tudnia, hogy én hány telefont használok? Mi van ha visszaélnek ezekkel az adatokkal? Ez valahol sérti a személyiségi jogaimat. Nincs erre valami kiskapu esetleg?

2017. szept. 2. 18:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs kiskapu. Nem a szolgáltató szokott visszaélni az adatokkal hanem a felhasználó, mikor a 10-20 SIMkártyát illegális célra használja. Egyébként minek is kéne annyi kártya? Elég kettő, nem?
2017. szept. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem elég 2, és hogy mire kell nekem, az csak rám tartozik szerintem..;)
2017. szept. 2. 18:31
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha olyan programokat alkalmazol mint a viber vagy skype.
2017. szept. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy rád tartozik, semmi közöm miért kell neked 10 kártya. Beszéld meg a szolgáltatóval te kis titkos ügynök...
2017. szept. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nekem pl. kell több SIM

- privát telefon

- Munkaügyes telefon

- Tablet

- Autós nyomkövető 2db a két autóba

- Laptopba


Tudom én hogy hotspot meg mobil router is van a világon, de nekem az plusz macera azzal szemben hogy "csak bekapcsolom és használom"


átlag felhasználónak tartom magam mégsem elég az 5db korlátozás, és igazából egyre kevesebb embernek lesz elég ahogy egyre több online kütyü lesz a kezünk alatt!

2018. júl. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A regisztráció azért kell, mert ezekkel a feltöltős kártyákkal történtek visszaélések. Itt a telefonos fenyegetőzéstől kezdve sok dologra lehet gondolni. Emiatt kell a regisztráció, hogy ha ilyen történik és van egy rendőrségi feljelentés akkor lehessen tudni hogy ki volt az elkövető.

Ha legális dolgokra használod, akkor nem értem, hogy miért baj az hogy regisztrálnod kell.

2019. jún. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!