Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Sérült monitor kijelző lehet...

Sérült monitor kijelző lehet káros az egészségre?

Figyelt kérdés

Van egy "folt" a képernyőn, amelyen el vannak mosódva a képpontok, mivel sérült. Nem tudom, hogyan sérült meg, évekkel ezelőtt így vettem, használtan.


A monitorok kijelzői tartalmaznak higanyt, és más, az egészségre ártalmas anyagokat. Emiatt kérdezem: szivároghat higany belőle? Vagy lehet más veszélye?



2017. szept. 18. 16:41
 1/3 P.O.C. ***** válasza:
Ami már "szivároghat" esetleg, az olyan szinten törött, hogy használni sem tudnád egyáltalán, mert sz@rt se látnál.
2017. szept. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha CCFL háttérvilágítású, és a háttérvilágítás sérült (nem pedig az LCD panel, te szerintem erről beszéltél) akkor szivároghatott ki higany belőle.. ennél a régifajta amalgám fogtömések is veszélyesebbek, olyan kis mennyiségű.


Tehát az LCD panel, ahol elszíneződött, az egyáltalán nem veszélyes, ha kilyukadt sem, kérdés hogy minek tartasz meg ilyen vackokat, használtan ingyen utánad vágják a régi lcd monitorokat kb.

2017. szept. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
10 évvel ezelőtt több ezer FT-ot elkértek érte hibásan. Kb 10-12 colos, noname. LCD. Tehát nem veszélyes. Köszönöm a válaszokat.
2017. szept. 18. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!