Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » R9270X túlmelegedés mitől lehet?

Dev5 kérdése:

R9270X túlmelegedés mitől lehet?

Figyelt kérdés

1 hónapja történt, hogy a fent említett videókártya egy Farcry Primal letesztelése alkalmából 5 perc alatt becsíkozódott.. Bevittem a helyi számítástechnikai boltba, ahol azt mondták, hogy vigyem be augusztus végén, és megpróbálják megforrasztani. Így is tettem, és kb 2 hétre rá meglett a videókártya, amit az nap egy jó 3-4 óra GTA V Online-al teszteltem, és semmi baja nem volt.SpeedFan nevű programmal figyeltem a hőmérsékletet, és 70 körüli érték volt játék közben. Eltelt 1 hétvége ezután úgy, hogy a gép be sem volt kapcsolva. Hétfőn 5perc GTA V után becsíkozódott újra a kedves. Azóta megint megcsinálta a szaki, de most túlmelegedési problémával küzdök.. A szaki FurMark nevű programmal tesztelte, és azt mondta másfél-2 óra tesztelés után sem ment 75 föle a hőmérséklet. Haza hoztam, majd egy Skyrim alatt a kedves videókártya 100 fokot írt játék közben(MSI afterburnerrel mérve in game). Na mondom köszi, de ebből ennyi elég. Másnap bementem(ez volt tegnap), és mondta, hogy FurMark-al nyomjak tesztet otthon meg amúgy is 100foknál megolvad a videókártya.Na a tegnapi nap már lejjebb húztam az Mhz-t MSI afterburnerben, mert azt hittem alapból húzza a kártyát, és láss csodát 72 fölé nem ment teszt,játék alatt. Viszont ma már se játszani nem lehet vele se tesztelni, mert egyből 80-90 köré ugrik a hőm. Az a érdekes, hogy amint kikapcsolom a teszt programot rohamosan vissza megy a standard hőmérsékletbe(31-40 között).

A videókártya pontos neve: Asus R9270X 2GB DirectCU II TOP


- a ventik mennek

- a gépházoldala, ha le van véve ugyanaz

- a szaki először újrapasztázta, majd utoljára már azt mondta valami lemezt rakott oda

- a hűtőborda átveszi a hőt, mert ha 80 fokon durrog a kicsi, akkor lehet érezni kézzel a bordán

- a ventik felpörögnek 100-ra, és az eredmény ugyanaz


Kicsit hosszúra sikerült, de így gondolom normálisan elmagyarázni egy ilyen problémát(még így is szerintem kimaradtak dolgok)



Előre is köszönöm a válaszokat!



2017. szept. 19. 19:39
 1/9 anonim ***** válasza:
a gpu hiba az nem javítható, csak is annak teljes cseréjével ami nem éri meg olyan 20 ezer lenne be szerezni. A műveletet amit le írtál reballozásnak hívják, rá melegítenek hő lég fúvóval ami által újra meg olvad a gpu alatt lévő cucc és ki hűlést kővetően össze forr. De ez a megoldás nem állandó és mint az esetben van hogy pár , órát van hogy pár hetet van hogy akár fél évet is el megy. Remélem 5 -10 ezret fizettél a nagy semmiért, ha 3 xor felmelegíted de lehet 2 xer utána már tuti nem lesz kép se a kártyán mivel ezek ennyit bírnak.Nettre kellet volna tenned egyből 5 ezerért mert annyit ér !
2017. szept. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
jah és 220-230 fok kell hogy megolvadjon rendesen az on tehát nem tudom milyen 100 fokokról beszéltek ezek a segg buták !! de téged átbsztak !
2017. szept. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

8 ezret fizettem érte, és azt mondta ha nem jó természetesen nem kell fizetnem. :)

Igen reballozták, bocsi a megfogalmazásért.De látod még bírná a dolog, csak most valami a hűtéssel van, nem?

2017. szept. 19. 20:04
 4/9 anonim ***** válasza:
Ennyiért sehol sem BGA-znak, max pákával rámelegített, hogy pár napig jó legyen még.
2017. szept. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyszer amikor bementem megkérdezni mi a helyzet azt mondta pont azt csinálja. Fel volt rakva az asztalra, és körbe volt keretezve egy rész(úgy nézett ki, mintha alufólia lett volna), és a videókártyán egy szürke színű hüvelykujj vastagságú rúd volt ráhelyezve függőlegesen.
2017. szept. 19. 20:34
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor sütőbe tette nem pákázta. A lényeg, hogy egy BGAzó gép ára 2 milliótól kezdődik, a 8 ezer pedig kb az anyagár lenne csak. Még a profik is gyakran elrontják, ezért szokták normális helyen utána 1-2 hétig tesztelni folyamatos stresszelés alatt a vga-t. Ezekből kiindulva hiszem, hogy nem bga-zták le, mivel az anyagár és munkabér sem jön ki (ügyes BGA-zni tudó ember 300 felett keres nettóban, legalábbis nálunk, teljes hiány van ilyenekből mindenhol).
2017. szept. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Értem, köszi.

Tehát magyarul nem ért semmit az elköltött 8ezer?

Vigyem vissza neki, és kérjem vissza a 8ezret, vagy még próbálkozzak megmenteni a kártyát?

2017. szept. 19. 21:24
 8/9 anonim ***** válasza:

"a szaki először újrapasztázta, majd utoljára már azt mondta valami lemezt rakott oda"


Ez nem szaki inkább mekk elek...


Új kártyát kell vásárolnod. Sajna az már halott.

2017. szept. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Vigyem vissza neki, és kérjem vissza a 8ezret, vagy még próbálkozzak megmenteni a kártyát?"

hát szerintem a közelébe ne menj a boltnak a pénzed sem fogják vissza adni. Átvertek csúnyán. Bga-val tovább bírná talán még menthető de már nem érné meg neked mivel 8 ezret elvertél . Most amíg ad képet 5 ezerbe fel nettre , aztán valamit használtan vegyél 25 körül .

2017. szept. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!