Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehetséges e, egy külön...

Lehetséges e, egy külön tápegységről adni az áramot a VGA-nak?

Figyelt kérdés
Nos, van egy 365w-os hd4850-es vga a régi gépembe, azzal elindul, de viszont csak fele teljesítményen megy a bandwidth. (63gb/sec helyett, 31-el) Van 1 külön tápegységem, 300w-os azt hiszem. Azt nemtudom valahogy megoldani, hogy a külön tápot rá kössem a videókártyára, és az arról kapja a 6-pines csatin keresztüli áramot?

2017. szept. 20. 16:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha elindul és terheléskor sem áll le a gép akkor nincs gond a tápellátással. Az, hogy valamilyen programban 31GB/s-et látsz, csak annyit jelent, hogy a program amivel nézed lehagyta a 2-vel való szorzást amit DDR memória esetén el kell végezni a valós sebesség kiszámításához. Amúgy veszélyes és instabil lenne külön tápra kötni.
2017. szept. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nemhiszem hogy csak lehagyta a szórzást, mivel a játékok nagyon ratyiúl mennek, ahoz képest, ahogy menniük kellene. Példa, hogy a GTA san andreasnak futnia kellene, de még az is akad. Hol ott, pedig egy régebbi gt 9400-as kártyán ugyan abba a gépbe, szépen fut maxon a GTA San andreas. És nem csak egy játéknál, hanem szinte mindnél sokkal roszabban teljesít a hd4850, mint ahogy kellene.
2017. szept. 20. 16:27
 3/12 anonim ***** válasza:

Lehetséges, kell egy ilyen hozzá:

[link]

Vagy színesben: [link]

2017. szept. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Vagy összekötöd a tápegység 24-pines kábelének PS_ON lábát (zöld) bármelyik földdel (fekete). Ettől állandóan menni fog. (Persze csak saját felelősségre.)


A 365W meg elírás lesz, 1 db 6-pines csatlakozóval max. 150W lehet a fogyasztása.

2017. szept. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen, félre írtam, 365w-os a jelenlegi tápegység a gépembe, nem a videókártya annyi. Megpróbáltam a #3. módszerét, működött, de ugyan úgy felezve van a bandwidth. Szóval, elkérem majd haveromtól a 600w-os tápját, és megpróbálom azzal.
2017. szept. 20. 19:49
 6/12 anonim ***** válasza:
Mint már írtam, abszolút semmi köze a tápellátásnak a memória sávszélhez.
2017. szept. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Akkor mi lehet a probléma? Esetleg az, hogy 1.1-es pci expresst támogat max a lapom, és 2.0-s kell a kártyának? Vagy esetleg akitől vásároltam, az elrontotta rajta a biost és ezért adta el? Vagy driver probléma? Itt egy gpuz-s kép, onnan gondolom, hogy a GPU bios a hibás, mivel "unknown"-ot ír a GPU bios verziónál, és "GDDyy"-t ír, "GDDR3"helyett... No meg nincs default gpu clock se. GPUZ-S KÉP:


[link]

2017. szept. 20. 20:54
 8/12 anonim ***** válasza:

0.97Ghz (órajel) * 256 (busz) = 248.25 / 8 (bytera váltás) = ~31GB/s, eddig stimmel. Ha szoroznánk kettővel ahogy ddr ram esetében az effektív órajel kijön, akkor ~ annyi lenne mint amit látni akarsz, ezért gyanús nekem.


Az 1.1-es slot sem igazán számít mivel ez a gpu és vram közti átviteli sebesség, nem alaplapon halad át az információ.

2017. szept. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Végre találtam egy hozzá értő embert! :) Akkor nézzem meg másik programmal? Melyiket ajánlod? Vagy miért van akkor jelentős teljesítmény csökkenés játékoknál? :/
2017. szept. 20. 21:17
 10/12 A kérdező kommentje:
Érdekes fejlemény, hogy amikor terhelem a kártyát akkor elkezd "ciripelni" és szabályosan ciripel megállás nélkül, amíg terhelem. Amikor megállítom a terhelést, abban a pontban leáll a ciripelés is. És nem a táp, se nem a gép adja ki a hangot, biztos hogy a VGA, mivel hallható, ha közel dugja az ember a fülét hozzá. Mitől lehet ez?
2017. szept. 21. 13:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!