Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szamitogepem kikapcsol nehany...

Szamitogepem kikapcsol nehany perc utan, utana 10 percekig el se tud jutni Windowsig, mar azelott restartol, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Alaplap: Gigabyte GA-B150M-D3V DDR3 (masfel eve vettem)

CPU: Intel I5-6600 (masfel eve vettem)

Videokartya: Geforce GTX 1050 TI (1 hete vettem)

Ram: 8gb 1666mhz Kingmax DDR3 ram + 4gb 1333mhz Kingmax DDR3 ram (masfel eve vettem)

Tap: EVGA SuperNOVA 550 G3, 80 Plus Gold 550W (1 hete vettem)

HDD: Tipusat nem tudom pontosan, 1TB-s es kb 2-3 eve vehettem


Lefutattam CPU testet, Ram testet (Memtest 86)


Van, hogy 1-2 oraig birja a gep, ekkor jon egy fagyas, aminel muszaj ujrainditani a gepet mert orak mulva se valtozik a helyzet. Reset utan viszont sima fekete kepernyo van sokszor nem tolt be semmilyen kepernyo, es az esetek tobbsegeben nagyon hamar elkezd resetelgetni. Ventik mukodnek, bar a CPU-e kicsit hangos, pedig kitakaritottam, holnap fogom ujrapasztazni. Egyedul HDD-re tudok meg gondolni, hogy esetleg az ment tonkre. Mert a pendriverol bootolo 4 ora hosszu Memtestet gond nelkul lefutatta. Alaplapi BIOS-t is lefrissitettem most.



2017. szept. 21. 11:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Látom, értesz hozzá. Ez egy gané hiba. Én a videokártyára tippelnék. Nem tudom, hogy ennek az alaplapnak van alaplapi videokártyája? Szal kivenném az uj kártyát, és csak az alaplapival megpróbálnám...
2017. szept. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Elozo videokartyanal is elojott ez sajnos es mivel csak a Tap es a VGA nem volt csak lecserelve az eredeti confighoz kepest, igy vettem mind2bol egy minosegi darabot, hogy kizarhassam a hiba lehetosegeket.
2017. szept. 21. 12:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Régi lámpás TV-k jutnak erről az eszembe.

Ott vannak az úgynevezett "alkatrész szórások" tehát ha mindenből rajz szerint válogatsz akkor is baja marad a TV-nek, mindég lesz vmi gyíkja, mintha vmi megszállta volna kb, egy ideig megy majd kiég benne vmi.


Neked azt tudnám javasolni hogy mindent egyenként zárjál ki, mást nem tudsz tenni.


Próbáld ahogy írták integráltal is tesztelni.


Alaplapot nagyítóval át is nézheted ha gondolod, én szoktam (hajszál repedés, kondi pl).

2017. szept. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!