Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Létezik civil ember számára...

Létezik civil ember számára olyan adattároló, ami lassabb (akár sokkal lassabb) elérésű, mint az átlag merevlemez, de olvasóval/adapterrel/mindennel együtt is nagy kapacitások terén ár/kapacitás arányaiban számottevően olcsóbb, mint a merevlemez?

Figyelt kérdés

Archiválási/megőrzési célzattal lenne szükségem nagyon sok tárterületre (TerraByte-okról beszélve), amit a magaménak tudhatok. Mindezt otthoni körülmények között, hagyományos számítógépen.

Kézenfekvő módon szeretném minél olcsóbban megúszni, amit az írás/olvasás sebességének feláldozásával tudnék megtenni.


Elfogadható akár a soros elérés is, viszont itt már jó lenne, ha 1-2 napnál tovább nem tartana 1-1 adatterület elérése. (tehát ha pl. 10 TB-os az adattár, és soros elérésű, tudjon nagyjából óránként 2-300, de min. 100 GB-ot végigtekerni)


Viszont az mindenképpen fontos, hogy ár/tárterület arányában olcsóbb legyen, mint ahogy merevlemezekből lenne összerakva, még akkor is, ha a médiumhoz külön meghajtóeszköz/adapter/olvasó/stb.-stb. szükséges.


Előre is köszönöm!


2017. szept. 21. 18:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Mágnesszalagra gondoltál már? Azt használják nagy mennyiségű adat biztonsági mentésére. Más szinte nem is jut eszembe...
2017. szept. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a HDD-nél nem fogsz olcsóbbat találni...
2017. szept. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"Mágnesszalagra gondoltál már?"


Igen. A biztonság kedvéért még körbe is jártam. Talán még túl sok időt is szántam rá...

...merthogy nem akarlak elkeseríteni, de a tape-drive bizony egy FOS ÖTLET.

=(

Kezdetben én se tudtam, de csomó helyen kiábrándítottak.


Kezdjük ott, hogy az olvasó, már lassan használtan véve is, minimálisan 5-600 ezer HUF. Aztán jön, hogy a valódi kazetta nem is olyan nagy... 2-3-4 TB... és NEM OLCSÓBB, mint a merevlemez, hogy csesszék meg.

Aztán még mindig nincs vége, tudnám folytatni, de nem érdemel több karaktert az egész. =(

FOS ÖTLET!

2017. szept. 21. 19:27
 4/9 anonim ***** válasza:

Otthon olcsóért nem tudod megoldani, és nem is biztonságos, folyamatos törödést igényel, még ha merevlemezekre mented is, arról nem beszélve, hogy macerás.


Teszkós megoldás, ha mégis veszel egy legalább 2 bay-es NAS-t, megtömöd 8TB-os diszkekkel RAID1-ben, aztán használod.


Vagy pl. a Backblaze-nél havi 5 dollárért (vagy évi 50) kapsz korlátlan tárhelyet mentésre 1 PC-re szoftverrel, mindennel. És ár/terület arányban ezt otthon olcsóbban soha nem tudod megoldani, cserébe kell net hozzáférés a cuccaidhoz, illetve benne van a kockázat, hogy a cég egyszer ezt a lehetőséget megszünteti - ez mondjuk annyira nem nagy gond, mert mindig áll a helyébe más, ez van a crashplan-nel is. A home usereknek nem szolgáltat, vagy átmész a business plan-be (2x annyi, de még az sem olyan sok), vagy viszed máshoz, sok esetben még át is migrálják neked :-)


De mi a fene az, ami ennyi helyet elfoglal? A 20 éves archívumom elfér 1TB-on (bőven) OneDrive-ban...

2017. szept. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Igaz, ami igaz - a mágnesszalagos archiválást inkább nagyvállalati környezetben használják. Ott valószínűleg olcsóbban jönnek ki így, de otthonra lehet hogy valóban gazdaságtalan. Akkor pedig más nemigen van - csak a hagyományos merevlemez. Nézelődj kitartóan, hátha jön valami jó akció/ajánlat.
2017. szept. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"Ott valószínűleg olcsóbban jönnek ki"


Még az sem. Sőt, ott még szív is az, akire éppen ráverik a feladatot (ha ez mindig ugyanaz az informatikus, akkor rendkívüli elismerésem felé), amikor mondjuk a szalagos mentőegység leszakad a hálózatról, a fostalicska mentőszoftver pedig : "Őőőőőő.... miiivaaaan... hoool vagyoook??? Volt valaha rajtam kazettás olvasóóóó?! Őőőőő.... mi ez a 192.168.65.10?! Hullllacééédulaaa??!!"


Ahol használják, 99.9% kizárólag a bürokrácia miatt. Egy kiß.tt előírás és ennyi.

2017. szept. 22. 22:57
 7/9 anonim ***** válasza:
Asszem megválaszoltad a saját kérdésed: NINCS!
2017. szept. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Fehersrac:


Az ember nem tudott/nem tud magára működő szárnyakat csinálni => Nem létezik repülés, nem létezhet légiközlekedés.

2017. szept. 23. 22:16
 9/9 anonim ***** válasza:
Csak a repülést valaki megoldotta. Ezek szerint még a nem létező olcsó adattárolást is meg kellene találni azért nem létezik. Tehát csak idő kérdése, várjál öcsém, de a vége ugyanaz: NINCS. Még nincs :)
2017. szept. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!