Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik processzort választanát...

Melyik processzort választanátok egy általános használatra szánt otthoni gépbe?

Figyelt kérdés

Amire használni szeretném: internet, full HD filmnézés, Office... A lényeg, hogy játszani nem szoktam. A két processzor:


Intel Pentium Dual Core G4560 vagy Intel Core I3 7100??


8 Gb DDR4 Ram lesz a gépben, és egy 240 GB-os SSD.


2017. szept. 21. 19:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
G4560 még játékra is elég, nem igazán téma már a processzor alap használatra. Úgyhogy válaszd az olcsóbbat nyugodtan.
2017. szept. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy rányomtam a küldésre, leesett hogy videokártyád nincs. Ha tényleg nem kell semmi extrára, akkor elég lehet a G4560 integráltja is.

Abban nem vagyok biztos, hogy pl. nagyfelbontású videoknál (1440p, 4k) elég-e ez a GPU. Mert oda kell a GPU gyorsítás és a kis HD Graphics 610 lehet, hogy ott elvérez. De ezt a részt én még sohasem teszteltem, úgyhogy a többiekre bízom a választ.

2017. szept. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

I3-7100 mert jelentősen erősebb az IGP, bár a HD610 is elég 4K videólejátszásra de a HD630-ban több a tartalék.(a GT 730-nál mindenképpen erősebb)

Amúgy ajánlott a 2400 MHZ-s Dual-Channel RAM, rengeteget tud rajta dobni.

2017. szept. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!