Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alaphelyzetben 5-10 perc után...

Alaphelyzetben 5-10 perc után 54 fokosra felmelegszík a videokártyám. Mit tudnék tenni ez ellen?

Figyelt kérdés
Két hete véletlenül működés közben hozzáértem a vga ventijéhez de nem történt semmi. Nem adott ki fura hangot, nem állt le a ventilátor, most is megy csak nem értem hogy terhelés nélkül miért ilyen magas a hőfoka.

#videokártya #ventilátor #túlmelegedés #fan #Asus Rog Strix GTX 1050 Ti
2017. szept. 22. 09:16
 1/6 MGéza ***** válasza:
100%
Ez nem veszélyes hőfok, attól igen messze van. Lehetséges hogy a ventik úgy vannak beszabályozva, hogy ennyi körül tartsák a kártyát így mennek de csak olyan fordulaton, hogy a hőfokot szintet tartsák. Ha terhelés alatt kezd a kártya 80C° környékére menni, akkor lehet hogy van egy kis gond.
2017. szept. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Teljesen normális ez. Nekem az rx 560-asom alaphelyzetben még 54 fokra is felmelegszik. Ekkor indul el csak a ventilátor, ami visszahűti 49 fokosra és kikapcsol. Szóval nekem 50 fok körül nem is megy a két hűtőventilátor a videókarin. Elvileg maxon. bírná 70-80 fok között is, de 60-63 fok fölé nem megy. De ha nagyon igénybe van véve8pl. egy játék tekeri), akkor leveszem a PC-m oldalát, hadd szellőzzön
2017. szept. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 LeonScottKennedy ***** válasza:

Gondolom amd kártyád van... Hát igen.

Válts mihamarabb Nvidia kártyára és nem lesz többé melegedési problémád.

2017. szept. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Asus Rog Strix gtx 1050-em van. Nem amd :)
2017. szept. 22. 16:48
 5/6 LeonScottKennedy ***** válasza:
Akkor az selejtes.
2017. szept. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Most nézem AIDA-n, alapállapotban 36 fokos a kártya. Nem tudom, hogy eddig mitől mászott fel 49-54 fokra ...

Megvan, a HDMI től, mikor átváltok TV-re...

Úgyhogy AMD révén egész korrekt alapállapotban a 36-39 fok.

2017. szept. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!