Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen videoformátumokat/kodek...

Milyen videoformátumokat/kodekeket tud kezelni egy PS3 gép (alapból)? Van erről valami összesítés, info, táblázat, vagy lista a neten?

Figyelt kérdés

Ugyanis egyfelől, van egy csomó filmem, amiket most, hogy egy normális időbeosztású munkát tudtam találni, szép lassan esténként végignéznék a testvéremmel. Ezeket egy közel ~1TB-os külső merevlemezen csatlakoztattam hozzá a WiFi-s router-hez, onnét pedig (többek között) a PS3-on keresztül elérhető.


Viszont idővel másolnék át rá 1-2 újabb filmet is, csakhogy mivel az egész rokonság családi fotói, dokumentumai, ill. rengeteg hangoskönyv is van a lemezen, ezért már teljesen be van lakva az egész 1 TB tárterület.

Tudom, hogy illendő néha szelektálni is, már megnézett filmeket letörölni... :/


Viszont ha van rá mód, gondoltam, megpróbálok még 2-3 filmnek, vagy esetleg egy tucat új hangoskönyvnek még helyet csinálni úgy, hogy a filmeket átkonvertálom a lehető legtömörebb formátumba, amit a PS3 még le tud játszani, ill. szakadásmentesen/hibamentesen tud lejátszani.


Tudtommal még egy PS3 is kevesebb formátumot/kodeket tud kezelni, mint egy számítógép - de legalább már többet, mint egy USB-s TV.

Gondolom, pl. x264 kodekkel a leghelytakarékosabb/legagresszívebb tömörítéssel kódolt filmet már nem játszik le... de talán x264-es kodekkel kódolt filmet egyáltalában sem...


Kikísérletezni magamtól nagyon sziszifuszi munka, feleslegesen kárbamenő idő lenne... biztos, hogy kell valami infónak lennie, hogy a PS3 médialejátszója miket tud olvasni.

Nem találkozott már valaki ilyen leírással, listával?


Lényeges szempont még, hogy a PS3-at mi már (sajnos) egy friss szoftver/firmware verzióval kaptuk meg, azaz aminél már semmilyen törés vagy linuxos jellegű hack, egyedi szoftver sem használható, így tudtommal más médialejátszót nem tudnék rátelepíteni, mint ami alapból van rajta.


Előre is köszönöm az infókat!


2017. szept. 23. 09:27
 1/3 CspCsj ***** válasza:

Google első találata nálam:

[link]

2017. szept. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, csak a többi találatnál olvashatod, hogy rengeteg embernél nem játszik le ezekkel a kodekekkel újrakódolt filmeket. Ezekkel, amit igaz, a hivatalos oldalakon sorolnak fel.

Ennyire függ a dolog a kodeken belüli beállításoktól (presets).


Ezt le is írtam a kérdésben. Ezért írtam kifejtést.

2017. szept. 23. 22:13
 3/3 CspCsj ***** válasza:

Amíg nem írja meg egy PS3 tulaj saját tapasztalatát, addig itt a keresőben talált 4 ingyenes (freeware) videó konvertálót, ami PS3-at támogat:

[link]

2017. szept. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!