Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Valóban a hdd-m kezd tönkremenni?

Valóban a hdd-m kezd tönkremenni?

Figyelt kérdés
Kb két hónapja kezdődött a laptopom vacakolni. Egy pillanatra fekete vagy szürke háttér villant be, majd ezt az üzit kaptam "képernyőillesztő nem válaszolt, és utána helyreállt" vagy hasonlót. 2 hónapig heti 1-2x jött csak elő, úgyhogy kb napi 10 órát megy a laptopom. Szeptembertől viszont sűrűsödött és napi rendszerességgel tapasztaltam. Érdekesség, hogy csak akkor történik, ha szimplán egy office progi megy, vagy éppen csak netezek. Erősebb gépigényű játékokkal is szoktam játszani és sosem tapasztaltam ilyen hibát, sőt semmilyen hibát sem. Laptopban van egy intel hd graphics+ radeon 6770m. Nem értek hozzá, de én inkább az integrált vga problémára gyanakodnék, hiszen netezés közben ezt használja a gép, játék közben pedig az utóbbit. A héten szervizben volt, szerintük a hdd kezdi megadni magát. Mivel egy helyi kis üzletről+szervizről van szó, nem vagyok 100%ban biztos, h jól állapították meg a hiba forrását. Nektek mi a véleményetek?Köszi

2017. szept. 23. 11:09
 1/5 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, hogy 2 hete raktam újra a rendszert, valamint kíváncsiságból vga driverek nélkül is teszteltem, de úgy is előjött a fekete-szürke képernyő bevillanás.
2017. szept. 23. 11:13
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ennyiből lehet hogy maga a VGA adja meg magát. Ehhez azért szervíz kell mert látatlanba nehéz. A HD Sentinel SMART adata azért szolgálhat némi támponttal, ha ott minden rendben van akkor máshol lehet a hiba. RAM, VGA, kábelek, táp. Ezért írtam hogy ez látatlanba nehéz...
2017. szept. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Lefutattam a HD Sentinel PRO-t. Átlag hőmérséklet 45, max 47 C volt. Kondícióra 75% ír, teljesítménye 100%.

Nem tudom pontosan mit érdemes megnézni, ezért két képet linkelek amiből lehet értesz valamit :)


[link]


[link]

2017. szept. 23. 19:47
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Több áthelyezett szektor is van a HDD-n ami a vinyó hibájára utal a 75%-os kondícióval együtt. Még is az lesz a bűnös...
2017. szept. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, ment a zöld. Ha valóban hdd a hiba forrása, akkor még mindig olcsóbban kijövök, mint egy új vga, ami elviszi az új játékokat.
2017. szept. 27. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!