Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tönkre fog menni a tápegységem?

Tönkre fog menni a tápegységem?

Figyelt kérdés

Van egy Chieftec 450W iArena GPB-450S OEM tápegységem. Elvileg van benne mindenféle védelmi funkció.

Egy hónapja sem vettem, máris gondok vannak vele:

Három hétig semmi gond nem volt, azonban egyik nap üresjáratban volt a gép, és nagyon felpörgött, zúgott. Azóta csinálja a problémát:

Pont ott voltam a gép mellett. Előtte olyan halk volt a táp, hogy a CPU venti hangja teljesen elnyomta a hangját, nem is hallatszódott. Pedig előtte is forgott a ventilátora, éreztem, ahogy fújja a levegőt a gép hátuljánál. + Zseblámpával is megnéztem, forog. Ha bekapcsolom a gépet, vagy olyan, mint szokott, vagy zeng tőle az egész ház. Egyszer azt hittem, felrobban...

A táp nincs túlterhelve, a proci 54W TPD-s, Intel, videokártya nincs a gépben, az integráltat használom.

Ezen kívül még van egy SSD és egy 2,5"-os HDD benne. Ha játszok játékokkal, vagy használom, ugyan az van, mint üresjáratban. Gondol egyet, és elkezd zúgni, majdnem felrobban, de aztán elcsendesül megint... Aztán van a háttérben egy kattogása is, mintha szikrázás lenne... Talán... Az is a tápból jön. A feszültségekkel nincsen probléma, elvileg minden másban rendben van a táp.

BIOS beállításokat már átnéztem rengetegszer. Egyébként nemrég lett frissítve a BIOS a legújabb verzióra. De a felfrissítés után még nem kezdte el ezt. Van rá 2 év garancia. Szerintetek visszavigyem?


A válaszokat előre is köszönöm, hasznosakért megy a zöld kéz! :)



2017. szept. 29. 10:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Iarena kerülendő széria, elég silány minőségű tápok ezek.

Feszültségeket mivel mérted?


Javaslom, vegyél megbízhatóbbat. Ha nincs 16 ezred egy EVGA B3-ra, akkor itt van pl. ez: [link]

2017. szept. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A feszültségeket BIOS-ban, Windows 10 alatt GIGABYTE SYSTEM INFORMATION VIEWER-rel és EasyTune-vel. Ja és még AIDA64-gyel is megnéztem, mindenhol jónak tűnnek.
2017. szept. 29. 11:05
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szoftveres feszültségmérés nem sokat ér...
2017. szept. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kár ennyit gondolkodnod rajta, garancia...
2017. szept. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!