Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Inkább laptop, vagy PC?

Inkább laptop, vagy PC?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy 5 éves laptopom van, amit annó kaptam asszem 13 évesen. Akkor se számított túl erősnek, mai játék meg nyilván közel se fut el rajta. Jövőre megyek egyetemre és szerintetek melyik lenne jobb? Nyilván egyrészt az egyetemi tanulmányaimhoz kéne, másrészt nagyobb teljesítményű játékokkal is szeretnék majd játszani rajta. Olyan 300k-350k körüli áron vennék majd év vége felé. Szóval inkább pc vagy laptop?

2017. okt. 15. 14:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
ha egyetem akkor laptop. Ha játék akkor gép. döntsd el a prioritásaid.
2017. okt. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
PC
2017. okt. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ennyiért vennék egy asztalit, egyetemre elég egy olyan gép amin az office és net fut, akár egy tablet is elég.
2017. okt. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
külön semmit nem szeretnék venni. Vagy csak ez vagy csak az.
2017. okt. 15. 15:50
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem kell külön venni semmit... Egyetemre viszed a laptopot, ami van.
2017. okt. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
értelemszerűen az eladásra kerül..
2017. okt. 15. 17:16
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem sokért fogod tudni eladni. A helyedben az maradna, asztalit meg építenék annyi keretből amin játszok. Gigaerős laptop mi a francnak egyetemre??? Aztán meg marad a nyakadon. Nulla bővíthetőséggel, kényes hűtésel, macerás karbantartással.
2017. okt. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sose tudtam megérteni. Értem, hogy mobilis, ezért kell. De ha játékos vagy, laptop kilőve. Akkor már inkább vegyél egy használtat, vagy használt konzolt amit ha koliba mész vihetsz magaddal.
2017. okt. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ennyi pénzből PC, monitorral billentyűzettel egérrel együtt.


ATX-es lap, minőségi táp, jól szellőző ház, 8-16GB RAM, 250GB-os SSD, pl. Ryzen 5 1600, GTX 1060 6GB simán, ez pont 3 kiló.


A laptopnak ebben az esetben az az előnye van, hogy az ár tartalmazza a monitort, hangszórót, billentyűzetet, egeret, asztali PC esetében nem.


Nem utolsó sorban egy PC-t sokkal egyszerűbb később fejleszteni, mint egy laptopot. SSD-t, HDD-t, memóriát tudsz benne cserélni / bővíteni, és ennyi. Tehát ha kell egy erősebb GPU, akkor kell egy új laptop. Ha jobb hűtésre van szükség, akkor kell egy új laptop. Nem hiszek a hűtőpadban, volt, 2 fokot hűtött a laptopon úgy, hogy célzottan fújta be a levegőt 2 venti, mert szabadon lehetett rajta pakolni őket. Ha kell egy erősebb proci, akkor kell egy új laptop.


A laptop azoknak jó, akiknek nagyon fontos a mobilitás, vagy nem játszanak, csak dolgoznak, vagy elvannak. Nyilván egy üzletember nem gamer PC-t fog magának építeni, hanem vesz egy business vagy üzleti laptopot, ami kb. annyiba kerül, mint egy gamer PC, a konstrukció, anyagfelhasználás miatt.


Én is azt mondom, hogy ha a játék bejön a képbe, akkor a laptopot el kell felejteni, mert ha keveset költesz rá, akkor csak csalódás a vége, de ha meg sokat, akkor meg igazából csak plusz kiadás.

2017. okt. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!