Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Játék közbe kikapcsolt a...

Játék közbe kikapcsolt a processzor hűtő és 99fokra melegedett, kb.10 percre, mi lesz így?

Figyelt kérdés

i5 6400 proci

10 percig 99 fokos volt.


Ilyen esetben újra kell pasztázni? Megsülhetett a paszta?

Maga a proci károsodhatott?


Egyáltalán, h van ez a hardvereknél, mint videókártya, processzor?

Papíron a videókártyám maximum 95 fokot bír, de ez már azt jelenti, h 94-95 foknál ha úgy megy mondjuk pár órát, akkor rongálódik a hardver? Vagy semmi baja nem lesz, ha papíron 95 fok a max és akkor annyin megy pár órát?

Ugyan ez processzornál, csak ott magasabb a max hőmérséklet.


Aki ért hozzá írja már meg kérem szépen.



2017. okt. 20. 19:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs normálisan ráfogatva a hűtő vagy nem az eredeti van hozzá... Egy ilyen proci max 70fokra felmegy még szénnészáradt pasztával is.

Egyébként rövid távon nem lesz baja, de a videokártyák nagy része is a sok hőváltozásba hal bele. Egy idő után a BGA-s tokozás megtörik és kezdődnek a problémák. Nyílván minél kisebb a hőingadozás annál kevesebb stressznek teszed ki a hardvert és nem lesznek hasonló gondok.

2017. okt. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Már 1,5 éve használom a prcit és nem volt ilyen és azóta se. Szóval 1x-i eset.

Csak az érdekel, h ettől a 99 foktól valami rongálódhatott-e benne?


Az igaz, h egy videókártyán a ventillátorok éllettartama 100.000 óra, ami kb. 11 év.


Mert nekem gtx 1070 kártyám van és gondolkoztam, h inkább saját hűtés profillar jobban behűtsem, kevesebb hűingás stb. De akkor jobban többet megy a venti vagy hagyjam az eredetin, de akkor meg 45-48 fokos alap üzemben, játék közbe meg 60-70.

Itt a kérdés az, h tényleg ennyire vannak tervezve a hűtések?

2017. okt. 20. 20:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Valaminek kell lennie,ha egy ilyen "low tdp"-s proci 100 fokot karcoljon.

Az optimális hőmérséklet max 70-75 fok,felette valamit kezdeni kell,mert nem túl egészséges.

Nézd meg a hűtőt,ha nincs rendesen ráfogatva akkor lehet nem tudja átadni rendesen a hőt...,előfordulhat.

Egy pasztázást meg 1-2 évente azért adj neki!.

2017. okt. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Basszus írtam, h "Már 1,5 éve használom a procit és nem volt ilyen és azóta se. Szóval 1x-i eset."


Csak az érdekelt, h ha 10percig 99 fokon megy egy ilyen i5 proci attól károsodhat-e? Ennyi

2017. okt. 21. 14:31
 5/5 anonim ***** válasza:
Károsodni károsodhatott, de nem lehet biztosra tudni.
2017. okt. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!