Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az alaplapoknál ez mennyit...

Az alaplapoknál ez mennyit számít? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Az alaplapoknál fel van tüntetve a memória támogatási lista. Ezt a részét az alaplapoknál mennyire kell figyelembe venni? Mert szerintem nem vagyok egyedül aki olyat tapasztalt, hogy a számítógép ugyan úgy működött akkor is, ha olyan memóriával működött ami nem volt az alaplap támogatási listájában.

2017. okt. 21. 20:28
 1/3 anonim ***** válasza:

természetesen müködni fog

én alaplapom csak ddr4 2133mhz támogat és kingston ddr4 2666 van benne , cserélni fogom procit és az alaplapot Z170re nagyobb memoriát is támogassa

2017. okt. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A QVL lista arról szól, hogy a gyártó tesztelte a memóriát az adott alaplappal. Nyilván nem fognak tudni minden egyes memóriát tesztelni. Azt mondom hogy számít is, meg nem is. Manapság szerintem jobban számít AMD oldalon a Ryzen miatt, mert pl a QVL listán látszik, hogy melyik memória hány MHz-en fog futni a Ryzennel. Sőt, Corsair memóriáknál még a verzió szám sem mindegy pl. Sokaknak fut a 3000/3200 MHz-es memóriájuk 2133/2400/2666 MHz-en. Sokan AMD oldalon arra is figyelnek, hogy milyen chipset van a memóriában. Samsung, Micron, SK hynix, stb. Vagy hogy milyen késleltetéssel (CL) dolgozik a memória. Minél alacsonyabb a szám, annál jobb elvben.


De lehet követni a klasszikus metódust, random DDR4-es memória, mindegy hány MHz, milyen késleltetés. De legalább annyi legyen leellenőrizve, hogy az alaplap és a proci mit támogat, ne legyen túlköltekezés emiatt, vagy olyan memória vásárlás, aminek semmi köze sem az alaplaphoz, sem a memóriához.

2017. okt. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
*vagy olyan memória vásárlás, aminek semmi köze sem az alaplaphoz, sem a processzorhoz.
2017. okt. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!