Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan fejlesszem a gépem?

Köves Márton kérdése:

Hogyan fejlesszem a gépem?

Figyelt kérdés

Van egy ~70 ezer forintos keretem, amit a gépem fejlesztésére fordíthatok, de nem tudom, hogy mit vegyek. A cél alapvetően a gép számítási kapacitásának, sebességének növelése volna, hogy egyszerre több feladatot gyorsabban tudjon elvégezni.


Jelenleg a következő elemekből áll a PC-m:


Alaplap: MSI H81-P33 LGA1150-es CPU foglalattal


Processzor: Intel Core i3 4160 3.60GHz


Videókártya: AMD Radeon R7 360 Series


RAM: egy 4GB HyperX Fury és egy 8GB Hyperx Fury (+még egy 4GB HyperX Fury, de az már nem fér be)


Nem nagyon értek a PC-building-hez, remélem mindent leírtam amit tudni kell.


(UI.: Ha valaki ismerné, a Paradox Interactive nevű kiadó játékainak zökkenőmentes futtatása volna a cél, konkrétabban a Hearts of Iron IV és az Europa Universalis IV-ről van szó)



2017. nov. 19. 16:33
 1/2 A jó édes ***** válasza:
Használt piacon nézelődj Xeon-Haswell munkaprocesszorok után (pl. Xeon E3-1240v3, E3-1270 v3), az alaplapod ezeket is támogatja, gyakorlatilag az i7-el egyenértékűek, de olyan 35-50 ezer forint között már megkapod őket - a mostani processzorod meg el tudod adni 15-20 ezer forint körül. Ha ezen felül is akarsz még költeni, akkor próbálj olyan processzor hűtőt szerezni, ami mellett befér az összes RAM-od. Videokártyára nincs szükséged jobbra ezen játékok mellé, esetleg egy SSD jól jöhet, ha nincs.
2017. nov. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, nagy segítség :)


Van SSD-m, bár ha jól tudom az a program számításait nem befolyásolja csak a betöltését nem?


Másrészt a másik RAM azért nem fér be, mert csak kettő foglalat van az alaplapon, sajnos a hütő méret ezen sokat nem segít :D


Mindenesetre mégegyszer köszi a választ,s mások véleményét is örömmel várom!

2017. nov. 19. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!