Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alaplap Bios frissítés után...

Alaplap Bios frissítés után nem jól működik?

Figyelt kérdés
Procit cseréltem (i5-2500 ról i7-3770), elvileg kellett bios frissítés (Ggabyte alaplap), utána az Aida teszten (FPU) 1 pec alatt felmelegeszik 90 fokra is, és rendszeresen lefagy a gép, van hogy netezéskor, van hogy RAR-nál, van h.10 percenként, de van hogy 2-3 órát kibír. A hűtő Intel gyári rézmagos hűtője. Az Intel saját proceszor tesztelő programján viszont lefut a teszt hibátlanul. Biosban beállítottam a hűtés normalról maximálisra, azóta kb 5 fokkal kevesebb a hőmérséklet, a tesztet kb fél percel tovább fut, míg elérui a kritikus pontot. Indításkor egyébbként a CPU 19-21 fok, CPU Package 31 körül, de 2-3 óra használat után már melegszik CPU 23-25, CPU Package 35 körül. Mivel a processzort pár napos garanciával vettem, elsősorban az érdekelne, létezik olyan hogy a processzor tönkremegy, ezt jó lenne tudnom. Gyanakodnék a hűtésre, de azt sem hiszem, hogy annyira sz--r lenne az Intel hűtője hogy már az első napon beadná a kulcsot, rendesen pasztázva volt meg minden. A táp meg minőségi FSP Hexa 500 W, nem hinném h. az lenne, esetleg az alaplap, vagy a Bios frissítés kavarhatott volna be? A gép szervizben van, és nem tudom mikor tudnak mondani valamit.

2017. nov. 25. 16:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Természetesen létezik, hogy egy processzor tönkremegy, bár ritka. Ez egy 77W TDP-s proci, nyilván a közel 90 fok nem optimális. Ha a hűtés rajta volt normálisan, még gyári hűtővel sem szabadna megközelítenie ezt az értéket. Előfordul, hogy a kupak alatt a paszta elér, nyilván melegedik jobban de ez sok.


Itt inkább valami feszültség dolog lehet, a lap oldaláról nem oké valami.

2017. nov. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, remélem igazad lesz és nem a proci halt meg. Bár furcsállom, hogy az előzővel processzorral nem volt ilyen gond.
2017. nov. 25. 18:59
 3/3 anonim válasza:
Sztem kapcsold ki a turbo boostot hatha nagy feszkot ereszt ra terhelesnel.
2017. nov. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!