Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vega 56 bios váltás?

Vega 56 bios váltás?

Figyelt kérdés
Sziasztok, Vega 56 kártyám van és gondolkozom a vega 64-es bios felrakásában amit a játékok végett szeretnék megcsinálni, ez gondolom azzal jár, hogy a ventilátor sebességét fel kellene vinnem, hogy bírja hűteni a kártyát, ezért a gép is sokkal hangosabb lesz. A vega 56 tudtommal 2 biossal rendelkezik az egyiket felül lehet írni a 64-es biossal a másikot pedig nem lehet felülírni, ezért az lenne a kérdésem hogy lehet valahogyan váltogatni a biosokat mondjuk ha játszok a 64-eset használnám, ha pedig filmeznék csak az alap 56-osat használnám ? Remélem nem csak úgy megoldható a dolog, hogy folyamatosan fogom felülírni az aktuális biost ami szerintem hülyeség lenne :)

2017. dec. 1. 07:21
 1/4 Takysoft ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=SZFSmtjpF1E


A "binning" miatt... azért lett a abból a darabból Vega56, mert Vega64-nek nem elég jó.

Szóval hát... "unlock"-olhatod, de rizikós, elsősorban főleg a chip élettartamára nézve.


Ha fél év múlva megdöglik, magadat okold!


A Vega56 önmagában se gyenge kártya ám.

2017. dec. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igen tudom hogyan kell a 64es biost rátenni a kérdés inkább az lenne, hogy lehet e valahogy váltogatni a biosokat állandó reinstall nélkül.
2017. dec. 1. 20:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem rx 470-em van. A két bios között kis kapcsolóval válthatok. Mindkettő írható. Az egyik biost megmókoltam, adtam némi kakaót annakidején a kártyának. Semmi baja. A lényeg: nálam nem kell újratelepíteni a meghajtót. Gép kikapcs, pöcök billent, és a másik bios töltődik be és kész.
2019. aug. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Takysoft ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=E8DDzmN_H0o


Te tudod, hogy azért az átalgos 5fps-ért érdemes-e kockáztatni egy olyan alkatrész életartamát, ami mostanság NAGYON drága.


Ha nézed a videót, fogod látni, hogy egyes játékokban teljesen ugyanolyan erős, másokban 80 helyett 70fps.


Én ennyi pluszért nem játszanék ilyen veszélyes dolgokat.


Persze ismerem a binning folyamatokat. Sokszor előfordul, hogy teljesen jó chipeket doblak le gyengébb teljesítményre, főleg a gyártástechnológia élettartamának vége felé (a Tesla kocsikban is mindben van ülséfűtés, max nem aktiválódik, ha nem veszed meg)


Szóval tényleg simán lehet, hogy menni fog.

De az is lehet, hogy elfüstöl.


És komolyan van pénzed venni egy másikat? Akkor meg óvatosan :)

Becsüld meg azt a kártyát. Ne kihajtsd, hogy "ha már csak az van, menjen rendesen", hanem állj hozzá úgy, hogy "ez legaláb van, és maradjon is még egy ideig"


Azt még értelmes áron vetted :)

2022. jan. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!