Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit gondoltok erről a számítóg...

Mit gondoltok erről a számítógép összeállításról?

Figyelt kérdés

A konfiguráció a következő lenne:

Processzor: AMD Ryzen 5 1600

Alaplap: Asus Prime B350-Plus

Videokártya: Gigabyte GTX 1050 TI 4 GB

Memória: HyperX Kingston Fury DDR4 2400 Mhz 16 GB (2x8 GB)

SSD: Samsung 250 GB 850 EVO Basic

HDD: 2 X 1 TB Western Digital WD10EZEX + egy régi Maxtor 250 GB

Tápegység: Chieftec 500W GPS-500-A8


A gépre egy 29"-os 21:9-es képarányú LG monitor és egy 32"-os Samsung TV lenne csatlakoztatva.


Mit gondoltok erről az összeállításról?Videószerkesztésre, képszerkesztésre és játékokra egyaránt használnám a gépet. Tudnék valamin spórolni esetleg, vagy egyáltalán érdemes így összeállítani a konfigot? Passzolnak benne a dolgok egymáshoz?



2017. dec. 2. 19:34
 1/7 SIDLER22 ***** válasza:
40%

Ha nem néztem el akkor passzolnak igen.

Viszont szerintem ne AMD-t vegyél. Az intellel jobban jársz.

Személyes tapasztalatom, hogy az AMD a leírt teljesítményhez képest szarabbul teljesít mint az Intel.

Egy kb ugyanolyan szinten lévő intel meg AMD közül a gyakorlatban mindig az intel jut ki elsőként.

Ezen kívül sok áramot zabál és jobban is melegszik.

A többi dolog passzol.

2017. dec. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Az a helyzet, hogy én is Intel párti vagyok/voltam, eddig mindig Intel processzor volt a gépemben. 9 éves a jelenlegi PC-m, még egy régi Dual Core E2200-ast hajtok, azt hiszem, nem kell magyaráznom, hogy a konfig megérett a cserére. A kis Intel proci még teszi a dolgát, szóval megbízok benne. A gyártó termékeit elismerem és köszönöm nekik az eddigi éveket.

DE! Az elmúlt hetekben folyamatosan olvasgattam a témában és arra a jutottam, hogy a jelenlegi opciók közül a fent említett AMD processzorral jobban járok, mint bármelyik Intel társával, ami ebben az árkategóriában van. 6 mag, 12 szál, ami jól jön a multitasking-hez, sőt, sok vélemény alapján munkára, szerkesztésre tényleg jobb egy Ryzen 5-ös, mint a hasonló árú Intel társaik, amik 4 mag, 4 szálat kínálnak valamivel magasabb órajellel. Amit észrevettem a tesztek során, hogy az Intel játékokban egy picivel jobban teljesít. Nekem elsősorban inkább szerkesztésre kellene a gép, de azért ha már veszek egy ilyen PC-t, akkor természetesen játszani is fogok vele.

Mindenesetre jelenleg nagyon úgy áll a dolog, hogy a fent leírt AMD processzor lesz benne, de tényleg köszönöm az észrevételt!


Kiegészítés: A Ryzen széria elméletileg nem olyan melegedős, mint a korábbi AMD-processzorok és az energiafogyasztása is jó paraméterekkel bír.

2017. dec. 2. 20:13
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Na jöhetnek a laikusok és a sztereotípiák illetve az észhez térítés.(ettől már kezd elmenni a kedvem, ... intel fanok)

#1.

"Viszont szerintem ne AMD-t vegyél. Az intellel jobban jársz."

Miért is?Mert piros szín helyett kék fogad az AID64-ben?

"Személyes tapasztalatom, hogy az AMD a leírt teljesítményhez képest szarabbul teljesít mint az Intel."

Ha lenne személyes tapasztalatod nem írnál ekkora baromságot.

"Egy kb ugyanolyan szinten lévő intel meg AMD közül a gyakorlatban mindig az intel jut ki elsőként."

Ryzen 5 1600 és 7700K esete teljesen jó ellenérv, ahol az I7-nek erősebbnek kéne lennie ott kap ki az 1600-tól.(render és többmagos teljesítmény)

"Ezen kívül sok áramot zabál és jobban is melegszik."

Ja mert a Pentium D aztán soha nem is létezett, meg a 3GHZ-re húzott P4-k...

Akkoriban a konkurens AMD-k kevesebbet fogyasztottak.

Tudom, voltak utána az FX-k, de ha az előbbit nem rohod fel akkor az ezeket is felejtsük el.

Zen magok kevesebbet fogyasztanak mint bármi más.(X86-ról van szó, ARM-t ne vegyük bele)

Ilyenek osztják itt az észt...

Kérdező:

MSI B350 Tomahawk-kal több a tuning lehetőség.

Az a táp hazavágná az egészet nem értem miért azon kell spórolni, akkor inkább SSD ne legyen de egy FSP Hydro X alá ne add, bár inkább egy EVGA G3 kéne ha OC-ban gondolkozol.

Többi ok, esetleg támogatott 3000MHZ-es RAM elég sokat tud dobni rajta, Corsair oldalán van egy lista.

2017. dec. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ahogy #3-as is mondja, ne a tápon spórolj. Nem vagyok nagy guru, de 80+ goldos tápok a "legjobbak":)
2017. dec. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az MSI alaplap is szóba jött, mint opció, lehet az lesz! Bár a tuning eddig nem érdekelt, de igazad van abban, hogy ha mégis arra adnám a fejem, akkor az jó alap hozzá.


A Corsair RAM-okat is meglesem majd!


A tápokkal kapcsolatosan még nem született meg a konkrét döntés, sajnos nem vagyok annyira képben, hogy melyik lenne jó, ezért csak beírtam egyelőre egyet, de nem a spórolás miatt. Így, hogy figyelmeztettetek, még jobban utánanézek majd, mint gondoltam és választok egy jobbat. FSP-kről valóban sok jót olvastam, lehet közülük lesz egy a választott.

2017. dec. 2. 23:48
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Brand alapján soha ne vegyél tápot, fölig hogy sok gyártó más OEM-től szerzi be és csak átmatricáz vagy épp áttervezi, beletesz egy ventit stb.

Írd le hogy mennyi keret van a tápra, addig is írok párat:

Be Quiet!Pure Power 10

Fractal Design Integra M

FSP Hyro X

Aerocool P7

Corsair RMX

EVGA G3/P2.

Hydro X-nél és az Integra M-nél OC is belefér, bár az utóbbi 3 sokkal megbízhatóbb.

2017. dec. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi, hasznos volt a válasz!

A tápra szánt keretet pedig majd megírom.

2017. dec. 3. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!