Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit jelent az hogy egy hangvál...

Mit jelent az hogy egy hangváltó mondjuk 8 ohmos és egy hangszóró mondjuk 4 vagy 8 ohmos?

Figyelt kérdés

Egy ideje elkezdtem foglalkozni a házi készítésű hangfalakkal és elszántam elkezdtem videókat nézni, aztán máma pedig wikipediás cikkeket olvasgatni meg hangfal készítős ebookokat de még nekem mindig bonyolult hogy is készül egy házi készítésű hangfal.


Hát fizikából elég gyenge vagyok az a helyzet de asszem felfogtam hogy hogyan lehet megcsinálni egy passziv hangfalat, de nem biztos hogy így van jelenlegi tudásom szerint egy egy darabos hangfal ezekből áll(mélynyomó plusz magas): egy mélynyomó, egy magas sugárzó, szub cső, 2 utas hangváltó, banán aljzat, kellék anyag, kábelek+ értelem szerüen megfelelő doboz/láda. Azt leszögezem hogy feltétlen magam akarok alkotni valamit csak még nem vagyok tisztába egy két dologgal mint mondtam az hogy, hogyan választom össze az anyagi költségek letudta után a hozzávalókat, hogyan válasszam a hangszórót a hangváltóhoz, miket kell hogy nézek választáskor? hogy ne legyen túl terhelés vagy hasonló. A hangváltón honnan tudhatom hogy melyik kábel párt hova kell forrasztanom? asztalos munkákkal okés vagyok, azután meg hogy állapíthatom meg hogy milyen erősítő kell hogy ne legyen túl erős vagy gyenge?

Elnézés a sok kérdésért de ezt külön külön nem lehet feltenni nem lenne nagyon értelme!

Jah és igen ragaszkodok hogy saját készítésű legyen ne vett! Azzal is tisztába vagyok már hogy lehet többe jövök ki de ezt én elterveztem.



2017. dec. 2. 21:54
 1/1 hypno ***** válasza:

Hát...szerintem az elektroakusztikai felékszültséged nem elegendő ehhez a feladathoz,...de ha nagyon elszánt vagy uccu neki...de ne itt keresgélj, hanem hobbi elektronikai, vagy hifi oldalakon. Az több sikerrel kecsegtet.

A hangváltóra meg nyugodtan keress rá úgy, hogy "hangváltó készítése", vagy "hangváltó kalkulátor".

2017. dec. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!