Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » I7 2600k + GA-Z77 HD3 + 212...

I7 2600k + GA-Z77 HD3 + 212 Evo = 4.5 GHz?

Figyelt kérdés

Kérdésem, hogy ezzel a kombinációval lehetséges-e a 4.5 GHz-es órajel fenntartása. HTC Vivehoz fog majd kelleni, építem/bővítem a PC-met, most a tuningolás következik a listán. Ezek mellett a gépben van:

- GTX 1070

- RM650i

- Standard SSD & HDD

- 2 x 4 GB DDR3 1600 MHz RAM


iRacing-hez kell, ha esetleg valakinek van ilyesmi configgal tapasztalata.


u.i.: egyszerű, lehetőleg magyar (ha angol, nem baj, csak egyszerű legyen "lépésről-lépésre") tutorialra is szükségem van (van sok, sokat bogarásztam már, nagyjából értem a lényeget, de azért nem akarok költeni új lapra, procira, ramra jelenleg)



2017. dec. 4. 19:16
 1/3 MGéza ***** válasza:

Jó hozzá, de komolyabb hűtőt szerezz be, az EVO egy középkategóriás toronyhűtő. Tuning alapja, hogy szorzó emeléssel kezdesz és tesztelsz. Ha nem stabil a rendszer vagy túlmelegszik akkor a magfeszültséget kell növelni de igen apró lépésekben, ez ugyanis jelentős hőtermelés többletet eredményez, sokkal többet mintha a szorzót piszkálnád csak. Tower 140mm, illetve extrém tuningos ajánlásokat nézegesd elsősorban:

[link]

Ha tuning közben elbizonytalanodsz, segítség kéne:

[link]

2017. dec. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Épp most szereztem be ezt az Evo-t, más hűtőt nem akarok már venni. 4.2-4.3 GHz-hez sem elég? Játékok közben 57 fok fölé nem megy 3.8 GHz-en.
2017. dec. 5. 16:49
 3/3 MGéza ***** válasza:
Erre nem mondhatok mást hogy állítsd és teszteld. Ha nem melegszik túl ami ennél a procinál kb 70C-t jelent akkor jó.
2017. dec. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!