Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » CPU-t vagy GPU-t fejlesszek a...

CPU-t vagy GPU-t fejlesszek a gépemen?

Figyelt kérdés

Dilemmában vagyok. Rákerestem a neten de csak "attól függ" válaszokat kapok, személyes tapasztalatokat is meghallgatnék. Fontos lenne tudnom, hogy melyiket és pontosan mit lenne érdemes választanom. (mi passzolna jól a másikhoz, mert csak az egyiket tudom fejleszteni jelenleg)


Gépem specifikációi:

CPU: Intel(R) Pentium(R) G2030 3.0Ghz Dual Core

GPU: AMD Radeon HD 5700 series (1 GB vram)

RAM: 4 GB

OS: Windows 10 (64-bit)


Válaszokat előre is köszönöm! :)



2017. dec. 8. 20:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Azért kapsz attól függ választ mivel mindkettőt cserélni kéne. Az a régi pentium kevés lenne egy új kártya mellé viszont ha ez a kártyád marad felesleges procit fejlesztened.


Mondjuk pontosan nem tudni, hogy most 5750-es vagy 5770-esed van de mindkettő elég gyenge manapság.


Mekkora összeget tudsz rászánni?

2017. dec. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 szántóvető ***** válasza:
akkor inkább kártyát vegyél.még mindig az az elsődleges hardverelem ha játékról van szó.de legalább az alaplapod időtálló,ahhoz nem kell nyúlni ha majd procit is akarsz újítani.
2017. dec. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! kb 50-60 ezret tudok rászánni max :/ Kinéztem egy videókártyát és utána gondolok majd processzor cserét de csak bizonyos idő múlva tudom megoldani. Tegyük fel hogy akkor veszek egy gtx 1050 ti-t, ahhoz milyen procit lenne majd érdemes vennem?
2017. dec. 9. 16:30
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha ez segít egyébként, az alaplapom: ASRock H61M-VG3
2017. dec. 9. 16:35
 5/8 anonim ***** válasza:

Használtan 60k-ból kijön egy 1050 TI meg egy használt 15-2400/2500/3470 (utóbbihoz BIOS frissítés kell a lapon).

De még ha szerencséd van újonnan megveszed az 1050 TI-t még lehet akkor is találsz használt I5-t a kereten belül.

2017. dec. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szerintem akkor venni fogok egy 1050 ti-t és mellé egy i5-2500k-t vagy 3470-et de szerintem előbbi. Nagy igényeim nincsenek ugyanis, csak wow-ot szeretnék normálisan lagg mentesen futtatni (low-on is jó). Meg hát Rust nemtom hogy menne rajta, de az is jó akár lowon is, csak játszható legyen vmennyire :)
2017. dec. 10. 13:06
 7/8 anonim ***** válasza:
Felesleges a K-s procira a felárat kifizetned. Abban a lapban nem tudod húzni.
2017. dec. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Akkor maradok a 3470-nél az megfizethetőnek tűnik, köszi a segítséget! :D
2017. dec. 11. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!