Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 1. Mi a különbség a FreeSync...

DAO kérdése:

1. Mi a különbség a FreeSync és a G-SYNC között? 2. Milyen monitort ajánlotok?

Figyelt kérdés

1. Nem tudom, hogy mit jelent a FreeSync és a G-SYNC. Melyik a jobb?

2. Új monitort szeretnék venni, de tanácstalan vagyok. Olyan monitort szeretnék, ami Full Hd-s, nem kerül egy vagyonba, 60Hz-nél több a képfrissítése és ha lehet, akkor 1-nél több HDMI csatlakozó legyen rajta. Milyen ilyen monitor van?


2017. dec. 9. 08:52
 1/3 P.O.C. ***** válasza:

1. Egyik se jobb a másiknál. A célja ugyan az mind a kettőnek, szinkronizálja a videokártya által "termelt" képkocka/másodperc számot a monitor frissítési frekvenciával. Ezáltal megszűnik a képtörés, és a szaggatás. Persze utóbbinál csak az a szaggatás, ami szinkronizáció miatt keletkezik.

A G-SYNC hardveres megoldás, és licenc díja is van. Ezáltal jóval drágábbak az ilyen monitorok, és csak Nvidia video kártyával működik. FreeSync nem igényel a monitorba épített extra vezérlőt, és ingyenes is a licence, de csak AMD videokártyákkal működik. Bővebb infó: GOOGLE


2. Nyilván van ilyen monitor, minden a pénztárcád vastagságától függ. Mennyi a keret?

2017. dec. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
40.000 ft
2017. dec. 9. 11:08
 3/3 P.O.C. ***** válasza:

Hát ebben az árkategóriában nem hiszem hogy van 2 db HDMI -s. Nyilván a G-Sync -ről alapból le kell mondani, mert ennek a pénznek a bő háromszorosát hozzá kéne tenni, csak akkor tudnál venni egy belépő szintű TN panelost.


Ezért a legtöbb, amit tudsz venni 24" -os, TN panelos, 75 Hz-es, 1 ms -os. AMD FreeSync -es. Vagy ugyan ez IPS panellel, ami viszont 5 ms -os.


Én utóbbi választanám.

[link]


(itt elírták, valójában 5 ms, de most itt a legolcsóbb.)

2017. dec. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!