Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Inno3D GTX 1050 2 GB videokárt...

Inno3D GTX 1050 2 GB videokártya rendszeres időközönként windows összeomlást okoz, és hazavágja az alaplap BIOS-át. Találkozott már valaki ilyen problémával?

Figyelt kérdés

Alaplap: Gigabyte B75m-D3H DUAL BIOS

CPU: Intel i5-3470 3.2 Ghz

RAM: 20 GB DDR3 (2x8 GB kit, 4 GB single)

Táp: Chieftec iARENA 450 W

HDD: WDC 500 Gb

SSD: Kingston SUV400 240 GB

Hangkártya: SB live PCI


régi GPU: Sapphire Radeon HD6570 1 GB DDR3

új GPU: Inno3D GeForce GTX 1050 2 GB DDR5


Azt illik közölnöm, hogy az alaplapot 2013-ban vettem újonnan és kezdettől fogva voltak fura dolgok a BIOS-szal, de minimális. Ha nem tudott belépni elsőre vagy fagyott, a 2. próbálkozás megoldotta.


Most viszont vettem bele egy GTX 1050-et. Már a driver telepítése közben elkezdődtek a problémák.


Eleinte csak az SSD-t lőtte le ezzel win összeomlást okozva. Egy ideig kikapcsolt állapotban kellett hagyni a gépet, utána újra látta az SSD-t. Néha ment pár órát így, máskor 2 percet sem.


Napokig teszteltem, kiszedegettem dolgokat, aztán vissza, semmi.


Win reinstall is volt, bár nem tiszta, mivel az alaplap a BIOS-ba a bootsorrendért már nem engedett be, ezért csak a meglévő windows-ról tudtam telepíteni.


Aztán végleg összeomlott, nem adott képet sem, egy végtelen boot loop-ba lépett... bekapcsolom, 1 mp után lekapcsol, majd vissza kapcsolja magát. Ha nagy ritkán adott képet, akkor a BIOS-ba akart belépni, fagyás volt a vége.


Ekkor visszatettem a régi kártyát, semmi változás.

Ezután CMOS reset, elem kivesz semmi.


A lap dual bios-os, a power gomb nyomvatartós trükkel kb. a 20. próbálkozásra végre összeomlott teljesen a Main BIOS és sikeresen lement a BIOS recovery, felállt a rendszer.


Én itt arra gondoltam, hogy a BIOS volt a probléma és vissza tettem az új kártyát. Na ezt nem kellett volna. Azonnal vissza az egész, sötét kép végtelen boot loop.


Vissza a régi kártya, de ekkor már semmi nem akarta visszahozni...


A végén fogtam és bekapcsolt állapotban rövidre zártam a CMOS reset jumpert, ez azonnal levágta a gépet, gondoltam annyi a lapnak, de nem. Összeomlott a Main BIOS, lement a Recovery a Backup BIOS-ból és azóta megy a gép.


Viszont a kártya játék alatt szépen ment, bár csak egy kb. 1 órás Witcher 2-öt és két HOTS match-et engedett kipróbálni.


Igazából semmiféleképpen nem akarom visszatenni ezt a kártyát, hacsak nem találkozott már valaki ugyanilyen problémával és konkrét megoldást tud rá. Ötlet?


2017. dec. 11. 16:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha csak a 2x8Gb-t ramot hagyod bent és kiszeded a 4Gb-os modult úgy is produkálja ezeket a hibákat?
2017. dec. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, az is ki volt próbálva.


Egyedül a proci maradt a helyén és a 2X8 GB ram. Minden más ki volt szedve.


A hangkártyát is kivettem, összes háttértár SATA, tápkábelét is lehúztam, USB-s cuccokat is, hátha nem elég a power (bár mindössze 75 W-ot kajál.)


Most a régi kártyával hibátlanul megy, hajnal 3-ig teszteltem játékkal, semmi hiba.

2017. dec. 11. 16:57
 3/7 A kérdező kommentje:

Kimaradt az oprendszer:


Windows 10 Education (eredeti)

2017. dec. 11. 17:00
 4/7 anonim ***** válasza:
Frissebb BIOS nincs a laphoz hogy lefrissitsd esetleg?
2017. dec. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

F13 a jelenlegi, megnéztem a két újabbat, az egyik az USB teljesítményén, a másik a SATA-n javít.


Mivel az alaplap LGA 1155-ös, nehezen pótolható, és az új kártya egyre több problémát okozott, szal azt vissza akarom küldeni, nem akarom tovább próbálgatni.


Ennek oka, hogy eredetileg jobb kártyára gyűjtöttem, de közbejött egy realtime rendering verseny és ezért gyorsan vettem egy olyat, ami éppen kijött a pénzemből. A mostani kártyával nem tudok értékelhető cuccot tudok beadni... Igazából 12.20-ig még kitudom húzni a jelenlegivel, hogy csak a modelleket csinálom, de utána vmi kell helyette a bevilágításnál.


De az idő ellenem dolgozik, ha garba visszaküldöm, mire vissza kapom, vége a versenynek (01.15). Ha egyáltalán volt baja a kártyának.


Ha viszont visszaküldöm 14 napos elállási lemondással és veszek bele vmi mást és az sem fog menni a lappal, akkor beégek és kifutok az időből is.


Ha játékra kellene, francot érdekelné, próbálgatnám, aztán ha besül a lap, akkor annyi, de a verseny nagyon fontos nekem.


Azért kérdezem, hogy valaki tapasztalt-e hasonlót, vagy egyáltalán mit érdemes venni helyette?

2017. dec. 11. 19:46
 6/7 anonim ***** válasza:

Én soha nem láttam vagy hallottam hasonlót hogy egy VGA miatt lenne ilyesmi.


De én megpróbálkoznék a BIOS updatel ha más nem.

2017. dec. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen többen is ezt mondják (meg a tápot), szal lehet az lesz.


De még át kell gondolnom, mert egy realtime rendering versenyre készülök (01.15. a határidő és erre kellett volna a kártya is). És mivel LGA 1155-ös, nehezen beszerezhető alaplapról van szó, ha nem jön be, akkor semmit nem tudok beadni a versenyre. Bár így meg nem lesz látványos a cucc. Nyilván, ha játékra kellene, nem érdekelne, már tolnám is rá az update-et. :DDD


Persze a verseny után mindenképpen megy rá, ezt már eldöntöttem... egyébként meg lehet fagyott is néha a BIOS, ahogy vissza emlékszek.


Köszi az infót!

2017. dec. 11. 23:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!