Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzort szeretnék a...

Processzort szeretnék a gépemben. Jelenleg egy "Gigabyte GA970a-DS3P" alaplapon egy "AMD FX-4300"-as 4 magos proci van. Ezt szeretném lecserélni egy "FX-6350 vagy FX-8350"-es 8 magos procira, vagy minimum egy "FX-6300" 6 magos procira. Érdemes?

Figyelt kérdés
A kérdés az hogy az alaplapon birja-e a nyolcmagos procit, okoz-e stabilitási gondokat?

2017. dec. 13. 15:25
 1/8 A kérdező kommentje:
"Cserélni" Kimaradt az első mondatombol. elnézést
2017. dec. 13. 15:30
 2/8 Takysoft ***** válasza:

Rev 2.x: [link]


Rev 1.x: [link]


Hogy érdemes-e? Nem.

[link]


A játékoknál (egyelőre, és még pár évig várhatóan) max 2-4 core számít, de abból is csak az elsőt esetleg első kettőt hajtja meg a játék erősebben.


Single-Core performance-ben pedig nem erősebbek az újabbak sem.


Ha előrelépést szeretnél, akkor válts Ryzen-re. A Bulldozer chipen belül nincs nagy mozgástér.

2017. dec. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sokat nem értek hozzá. De a ryzen-ek jók? ne nevess ki, Youtubon láttam futólag egy videó címében hogy miért ne válts ryzen-re.
2017. dec. 13. 15:49
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én láttam youtube-on egy videót hogy a Föld lekváros fánk alakú... a tesztek alapján hozza az intelek szintjét, nem véletlenül kellett kapkodva kijönni a 8. genes intelekkel.
2017. dec. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én kicsit alacsonyabb árúra gondoltam. max 30 + pár ezer forint körülre. BF1-et szeretném hajtani aminek a proci az akadálya.
2017. dec. 13. 16:04
 6/8 anonim ***** válasza:
6300-at használok. Azt mondom neked, hogy egy 1050ti-ven és 16 gb ddr3-al, full hd-ben fix 60 fps-em van. Mondjuk ehhez jól meg kell hűteni a processzort. Alpenföhn Sella van nekem rajta. Az egy 130 TDP-s hűtő, a 6300 meg 95W. Szóval pont jó rá. Kereszt hűtés is van. A processzor több óra játék után sem megy fel 50 fok fölé. Így jól teljesít a kicsike. Gondolkozom váltáson, de amíg az új játékokat is szépen viszi addig felesleges. :) Ajánlom a 6300-at. Olcsóbb is mint a 8350. A 8350-re bődületes hűtést kell tervezned ami könnyen lehet, hogy gépház cserével is járhat. Ahogy írták, a játékok max 4 magot használnak ki. Inkább vegyél még ramot az árkülönbözetből.
2017. dec. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja egyébként ugyanilyen lapom van azt elfelejtettem mondani. Bírnia kell a 8350-et, viszont melegedni fog a lap is tőle rendesen. Azt tudnod kell. Szerintem elégedj meg a 6 magossal.
2017. dec. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Takysoft ***** válasza:

A Ryzen 5 1600 a legjobb ár/érték arányban talán, onnantól 6 magos, és erős proci.

60k felé. Azzal évekig ellehetsz. Úgy értem, hosszú-hosszú évekig.



A Ryzen 3 1200 pedig a belépő szint, és egy Core i5-tel nagyjából egyenértékű (inkább skylake vay korábbiak szintjén)

30K körül van, de ahhoz képest egész combos, és 1-2 év múlva cserélheted valami erősebbre, mert az AMD még egy pár generáción át tervezi használni az AM4 foglalatot. Az alaplapok meg frissítéssel viszik az új procikat is.

2017. dec. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!