Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes lenne, ehhez a géphez...

Érdemes lenne, ehhez a géphez új processzort venni? Adna valami lényeges teljesítménybeli változást? [Részletek lent]

Figyelt kérdés

Jelenlegi konfigom:


Alaplap: AsRock 980DE3/U3S3 AM3+

Processzor: AMD Fx-4130 Quad-Core 3.8 GHz

Videókártya: (Gainward) NVIDIA GeForce GTX 750Ti 2GB

Memória: 8GB Kingstone 1600 MHz

Tápegység: ATX Chieftech 550W


Tehát nézelődtem és találtam processzorokat, ami jó lenne a gépembe, viszonylag jó áron, és azon gondolkodom megérné -e. Lenne változás teljesítményben?


[link]


[link]


[link]


Ezekről lenne szó, amiket kinéztem és érdemesnek találtam. Vagy esetleg valami hasonlót tudnátok mondani alternatívaként?


Illetve mégegy kérdés: A TDP a fenti három közül az első kettőben 125W, és az én jelenlegi procimban is 125W. Ez hogy lehet? Egy nagyobb teljesítményű/tudású prociban hogy lehet ugyanakkora az áramfogyasztás, mint az enyémben?



2017. dec. 13. 19:43
1 2
 1/16 MGéza ***** válasza:
Úgy hogy újabb, jobban optimalizált processzorokról van szó, a tiéd egy első szériás FX, sokkal korábbi kiadás. Újonnan ne vegyél ilyen procit, olcsón hozzájutsz a harverapro.hu-n. Én mindenesetre ár-értékarányt is figyelembe véve nem vennék FX-6300-nál erősebb procit ebbe a lapba.
2017. dec. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Használtat nem szeretnék venni. Hosszútávra tervezem.

Új lapot meg most nem tudok újat. Gondolod a mostani nem bírná el rendesen vagy mi?

2017. dec. 13. 20:55
 3/16 szántóvető ***** válasza:
magonkénti teljesítményben nem lenne változás(gondolom húzod a procid.)annyi hogy 4 helyett 8 mag lenne,amit a játékok nem használnak ki.mondanám hogy karit vegyél inkább,de ha pénzed nem nagyon van akkor nincs mit tenni.
2017. dec. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 MGéza ***** válasza:
"Használtan nem szeretnék venni" Ugyan miért nem? Nincs azoknak semmi bajuk. Amennyiért meg újonnan ilyet kapsz, annyiért nem éri megvenni. Akkor inkább Ryzen 1200 és platformváltás.
2017. dec. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

A procimat nem húztam eddig. Nem szeretnék nagyon kísérletezni vele. Főleg nyáron, hűtési szempontból nem előnyös...


Videókártya az jó lesz, azt nem akarok még egy darabig, hanem procit akartam, mert szereintem manapság egy FX 4130 egyáltalán nem nagy szám, ezért egy kicsit komolyabban akartam :)

És bizony játékokból is van, ami igényli a 6-8 magos procit...

2017. dec. 13. 23:41
 6/16 szántóvető ***** válasza:
ami igényli a 6 magos procit ahhoz a 750 lesz kevés.lényeges változást csak proci cserével nem fogsz tudni elérni.
2017. dec. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Értem...

Köszönöm az eddigi válaszokat. Videókártyát is cseréltem volna, de azt csak később. Lehet, hogy mégis csak a procit kéne 'felhúzni', nem tudom..., de gépigény.hu -n néztem pár játékot, amihez megvan a videókártya, de a procit azt írta, hogy nem elég erős. Összehasonlítottam, és egy kicsit jobbal, állítólag olyan 10- 15-tel több lenne az FPS. Persze tudom, hogy az ilyen gépigény oldalak nem pontosak, de hát na...

2017. dec. 18. 08:52
 8/16 szántóvető ***** válasza:

a 10 fps növekedést el tudom képzelni.amint láthatod 4 magon kb 20%-al jobb egy fx8320. [link]

végülis te tudod,ha úgy érzed megéri akkor hajrá.

2017. dec. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Látom, igen ez tényleg nem olyan sok... Persze úgy gondoltam, hogy a mostanit eladtam volna.

Akkor újonnan milyen javasolnál ebbe a gépbe? Vagy az úgy tényleg nem lenne érdemes? Mindenképp alaplap csere kéne hozzá?

2017. dec. 18. 17:04
 10/16 szántóvető ***** válasza:
jobb procihoz alaplapcsere kéne.viszont egy 1060-as karin el lehetne gondolkodni.fogadjunk hogy inkább vga limited van.12 körül van használt fx 6300 a hardveraprón,ez húzva az új karival már nem lenne rossz.
2017. dec. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!