Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videokártyára vagy alaplapra...

Videokártyára vagy alaplapra kössem a második monitorként használt TV-t?

Figyelt kérdés

A videokártyán 1 db HDMI csatlakozó van, ahogyan az alaplapon is. Én a gépemhez használok egy fő monitort, illetve alkalmanként szeretném, ha a TV-n (is) látszódna a kép. 2 db HDMI kábelem van jelenleg.

Érdemes-e 1 HDMI-t a videokártyára kötni (monitor) és 1-et az alaplapra (TV), vagy inkább vegyek egy HDMI-DVI átalakítót és akkor minden megjelenítő (a monitor és a TV is) a videokártyára köthető?

Alapvetően a monitoron dolgoznék/játszanék, de ha mondjuk többen szeretnénk játszani kontrollerekkel, akkor a TV-re lenne kitolva a kép.


Processzor: AMD Ryzen 5 1600

Alaplap: Asus Prime B350-Plus

Videokártya: Asus GTX 1050 TI OC (4 GB, DDR5)



2017. dec. 15. 18:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Minden legyen a vga-ra kötve, ha nem azon van akkor nem az dolgozik a megjelenítésével, mivel a ryzen cpu-kban nincs IGP, csak a ryzen APU-kban, ezért képet sem adhat az alaplapi kimenet.
2017. dec. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Akkor jól sejtettem, hogy Ryzen esetén ez nem is lehetséges a beépített videokártya hiánya miatt, de inkább megkérdeztem, így már minden világos. Ez esetben akkor veszek egy HDMI-DVI átalakítót még és akkor jó lesz a dolog.
2017. dec. 15. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!