Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Litecoin meg Bitcoin bányászat...

Litecoin meg Bitcoin bányászathoz mennyit kell befektetni?

Figyelt kérdés

Milyen vas kell hozzá, meg mennyiért, hogy legalább havi 50.000Ft profitot (tehát levonva a villamosenergia fogyasztás árát) termeljen? (A gép amortizációját most ne számoljuk. Használt alkatrészek is "játékba" vannak.


Igazából a csajom van erre nagyon ráizgulva. Nekem nem hiszi el, hogy nem rúghat labdába.



2018. jan. 14. 21:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%
Milliós beruházásról van szó, szóval inkább ne kezdjetek bele. Ha mindenképp bányászni szeretnétek, inkább más típusú kriptopénzt érdemes választani, ami még könnyen bányászható, de az sem olcsó mulatság.
2018. jan. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
gpu-val jobban megéri, mert a drága asic egy idő után kuka. Vizsont jelenlegi megtérülése annyira jó, hogy hülye aki nem ezt csinálja..
2018. jan. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók, kicsi több részletet tudnátok mondani? Mi az az ASIC? Mármint rá tudok google-ezni, de melyik egységekben hasznosul az ASIC, mint a számítási teljesítményt képviselő lényegi rész?


GPU alatt azt érted hogy videokártyával? Nade milyennel? Mennyiért lehet beszerezni?


Kedves első, milyen kriptopénzek vannak még, esetleg mire rehetne rárepülni?

2018. jan. 14. 21:36
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Eddig amire jutottam, hogy kb 400-500 ezret kellene belefektetni ami JÓ esetben 3-4 hónap alatt hozza vissza az árát. Ha eddig nem megy tönkre és az árfolyam, nehézségi szint stb nem tesz keresztbe akkor elkezdhetsz profittal számolni.

Nagyon sok kripto valuta van, de nagyon nehéz megjósolni, hogy melyiket éri meg bányászni.

2018. jan. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

ez ugyanaz mint a igazi valuta, csak itt digitális pénzt forgatsz. De ez sokkal jobban megéri, mert sokkal többet érnek mint a pénz.


Attól viszont nem kell félni hogy valaki bebukja, mert mindig lesz valamilyen kriptopénz ami sokat ér.

2018. jan. 15. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én még annak idején vettem egy Radeon RX580-at, de sajnos nincs kezdőtőkém hogy vegyek belőle 10 darabot, viszont egy darabbal is megkeresek 30ezer forintnak megfelelő ethereumot, amit később át tudok váltani amibe akarok.
2018. jan. 15. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%
Sok pénzt kell befektetni, de szerintem ne méri meg. Én 8 órát bányásztam i7 7700-as CPU-val és RX570-es videokártyával és kemény 109Ft-nyi BitCoint sikerült "kitermelni" és ebből az összegből nem vontam le az áram költséget. Szóval ez egy hónap alatt kb. 10 ezer Ft, amiért nem igazán éri meg belevágni. Arról nem beszélve, hogy hamar tönkremennek benne az alkatrészek. Ha lenne 10 db RX580/RX570-es videokártyám, ami kb 1 millió ft, akkor is csak havi 100-120 ezer ft jönne be (- az áram díja). Szóval csak az alkatrészek megtérülése 8-10 hónap.
2018. jan. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%

Jól beszél a négyes, kb. fél millióról indul a móka és van kockázat.

Labdába rúghat a csajod fél millióval de nem bitcoinnal.

Amúgy meg ha nem hiszi el, nem helyette kell informálódni, hanem oda kell őt rúgni a google elé.

2018. jan. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#7 mert nem btc-t, hanem eth-t kell bányászni.

Ez egy kicsdit nagyobb téma, azt ajánlom én is google, google, google, youtube, meg vannak fb bányász csopik is.

Nem félóra az egész "megtanulása". Én régebben foglalkoztam vele, de kellett pár nap ujratanulni, a mai kártyákat,programokat stb mielőtt belevágtam

2018. jan. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Monerot bányásztam egyébként, csak átszámítottam Bitcoin-be.
2018. jan. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!