Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik notebookot vegyem meg?

Melyik notebookot vegyem meg?

Figyelt kérdés

Dell Latitude 5580 N034L558015EMEA_UBU


[link]


VAGY


Acer Swift 3 SF315-51-8897 LIN NX.GSHEU.003


[link]


Ezeket néztem ki magamnak! Melyiket ajánljátok jobban, és miért ?


Prohardver form kitöltve :


(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?


1-2 hónapon belül


(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)


bruttó 300-400k Ft, Mutathattok több árban is ebben a sávban.


(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)


programozás/fejlesztés, Photoshop,design. szabadidőben: Film nézés, és zene is akár


(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?


Nem játékra


(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?


FullHD, fényes , IPS, méret: 15.6


(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?


Utazás közben nem használnám. Jelenleg nem vinném sehova (csak alkalom szerűen kb 2 hetente), de ez a jövőben változhat.


(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)


Mindegy, tudok Windowst telepíteni rá magamtól.


(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?


Legalább 8GB RAM, és 500GB SSD (vagy 250SSD és maradék HDD 1TB összeméretig)


(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)


- Legyen nagyon jó a hűtése, ne melgedjen és ne daráljon, sokat szeretném ölben használni. --> Nagyon fontos


- Könnyű legyen (denem a legfontosabb)

- Billentyűzetnek lehessen háttér világítást bekapcsolni és nagyságát állítani.


(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)


Újban gondolkodok, (B) DE használtat is szívesen megnéznék(/B) ha tudtok mutatni.


Illetve olyan helyen szeretném megvenni az újat ahol a régimet betudnám számítani, tisztességes árért.


Ez ajánlott vagy inkább adjam el én magam ?



Várom a véleményeket, tapasztalatokat!



2018. jan. 15. 19:12
 1/3 anonim válasza:

Először is köszi, hogy tudattad, mire is szeretnéd majd használni! Sokan elfelejtik ezt közölni, pedig egy gép vásárlásánál ez az elsődleges szempont.


Nekem ami feltűnt, hogy a két processzor közt mennyi a különbség az órajelben. Nem gondoltam volna, hogy az i7 lassúbb, mint az i5.

De nagyobb a cache.

Ebből a szempontból mégis az Acer-t választanám.


A memória egyértelműen a Dell mellett szól.


Kijelző alapján szintén a Dell.


Merevlemez, SSD-t preferálom, szintén Dell.


Más, egyéb tulajdonságok szinte szabvány már ebben a kategóriában.


Összességében tehát a Dell mellett voksolnék és javasolnám, úgy, hogy nekem egy Acer Aspire ES1-311-em van, és még nem hagyott cserben. De más szempontok alapján választottam. Nekem fontos volt a mobilitás.

2018. jan. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az SSD nem ugyan olyan mindkettőnél, mi a különbség?


Mi a különbség a két kijelző között ?

2018. jan. 15. 21:36
 3/3 A kérdező kommentje:
2018. jan. 15. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!