Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet valami káros hatása?

Lehet valami káros hatása?

Figyelt kérdés

Üdv. Padlásszobám van, régen a szobámban volt a router, de gyenge volt, ezért vettem egy másikat. Később úgy döntöttem, hogy kiviszem a routert a padlásra, hogy legyen elöl is jó jel, bekötöttem a másik routerem is, mert így hátra jutott kevés, és az megtette amit kellett. Eléggé parázok ezektől a sugárzós dolgoktól, utálok telefon közelében lenni, mindig a lehető legtávolabbra rakom, meg amúgy sem használom órák hosszat. Kitaláltam, hogy veszek egy switchet, de ez még akkor volt amikor volt gépem, viszont azt el kellett adnom. Szóval mostmár nem kell switch a lan miatt, mert nincs gép. Tegnap kivittem ezt a routert is a padlásra, kb. 5 méterre vannak egymástól, de ez pont elég arra, hogy elöl és hátul is jó jel legyen. Kevés wifi van itt, sok a nyílt csatorna.


Viszont... Ha mindkettő viszonylag közel van a szobámhoz, azok sugárzása jelenthet béármiféle veszélyt, álmatlanságot, akárminek a kialakulását a szervezetemben? Mostmár legalább nem a szobámban vannak, legalább egy fal elválaszt tőlük, de nem vagyok oda értük, mégis szükségem van rá.



2018. jan. 27. 09:40
 1/5 anonim ***** válasza:
HA a kettő között aludnál el (egyik az egyik oldaladon, másik a másikon) akkor sem lenne érezhető "káros hatása"
2018. jan. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem.
2018. jan. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 sweetchocolate válasza:
En se szeretem hogy wifi sugarzas er ha ugy nezzuk. Lehetseges hogy van karos hatasa de majd 10-20 ev mulva jon elo amikor mar nagyonn a gond. Lehet hogy semmi hatasa, lehet hogy van valami. Nem tudom a pontos valaszt, de legy gyanakvo ez ugyben kicsit, nezz utanna a neten, stb. Ha teheted, tedd minel messzebb a routert
2018. jan. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A wifi rádiók olyan kis teljesítménnyel sugároznak, hogy a kozmikus háttérsugárzás, a nagy országos rádióadók, műholdas TV szolgáltatások, telefontornyok a sokszorosát jelentik annak a teljesítménynek. Tökmindegy hova rakod, mindig lesz elektromágneses zaj a környezetedben. Csak pár adat: egy otthoni wifi adó 100 miliwatt kimenő teljesítményt tud. Az országos rádiókat 25-50 wattal szórják. A 25-50szerese. És ezeket értelemszerűen nem csak keskeny sávokban mint a wifit, hanem minden egyes rádiót amit tudsz fogni, ilyen teljesítményen. A helyi adókat 4-5 wattal, a közelkörzetet 10-15 watt, de pl a Petőfi rádiónak van olyan nagy körzetre adó tornya ami 75 wattos. És rengeteg olyan van amire nem is gondol az átlagember: légi irányítás, radarhálózatok, meteorológiai radarok, rendőrségi, taxis, kamionos rádiók, közlekedési vállalatok belső rádiói, műholdak. Csak az embereket jól lehet hülyíteni vele, hogy sugároz. Hogyne, a villanykörte is sugároz. A fény is elektromágneses hullám. Akkor most miért nem költözünk egyből a föld alá?
2018. jan. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnos lehet de az emberre gyakorolt káros hatásai még nem ismertek. Dániában végeztek egy kísérletet a wifi sugárzásának növényekre káros hatásairól, érdemes elolvasni: [link]
2019. ápr. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!