Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tudnátok ajánlani pár laptopot?

Tudnátok ajánlani pár laptopot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék maximum 200k Ft értékben laptopot vásárolni. Ha pár ezerrel felé menne az még belefér.

Márkát nem kötök ki, de azért a népszerűbbek közül jó lenne (asus, acer, dell, hp-k közt keresgéltem).

Célja: tanulás, netezés, filmnézés, online játékok.

Annyi kikötésem lenne, hogy a kijelző mindenképp Full HD legyen és matt.

A processzor legalább i-5 legyen, nem tudom ilyen keretbe beleférne-e egyáltalán az i-7, de találtam pár olyat is, keresgélés közben, bár nem értek hozzá, lehet azok gagyik voltak. Ezért is kérnék segítséget!


Asztali géphez hasonlóan összerakatni esetleg olcsóbb lenne? Ha tud valaki olyat nekem az is megfelel.


Előre is köszönöm.



2018. jan. 28. 21:33
 1/10 anonim ***** válasza:
asztali gépnél kérdés mi van mellé, mert ha kell monitor is, azzal csökken az effektív gépre költhető pénz (egér + bill 3e, csóró fejes vagy hangfal 2-5e).
2018. jan. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem értem miről beszélsz...

Laptopról van szó, de azt hiszem a mondandóm utolsó része túl bonyolult lett.

Fusd át még egyszer, biztos álmos voltál már.

Tehát arra céloztam, hogy alkatrészenként össze lehet-e pakolni olcsóbban az adott laptopot, ahogyan azt asztali gépeknél szokás?

2018. jan. 29. 02:05
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Laptopot nem szoktak darabokból összerakni webshopokban. Azok úgy vannak, ahogy vannak. Azért van belőlük rengeteg féle, hogy mindenki megtalálja a magának tetszőt.

Később legfeljebb memóriát és merevlemezt lehet bennük cserélni. A legtöbbnél még a processzor is forrasztva van.

2018. jan. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Smittes ***** válasza:

[link]


SSD-t, RAM-ot majd bővíted utólag, úgy olcsóbban jössz ki.

2018. jan. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Oké, köszönöm.

Tehát valaki ajánl is pár laptopot?

2018. jan. 29. 10:11
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm Smittes!

Ismered ezt a márkát/típust és tapasztalatból ajánlod, vagy csak az ár alapján ez tűnik a legjobbnak?

2018. jan. 29. 10:15
 7/10 anonim ***** válasza:

Laptopot nem lehet összerakatni. Különböző márkák és modellek vannak, ezeken belül pedig millió típus.

200 ezerért egyébként nem nagyon kapni értelmes gépet, a legtöbben ilyen árkategóriában tuti, hogy lesz vmi buktató. Pl.: kevés memória, gyenge processzor, kevés tárhely stb.

Arra figyelj, h minimum 8GB RAM legyen benne. Ez alá 2018-ban nem szabad menni.

2018. jan. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem értem miért ne lehetne "értelmes" gépet kapni 200k forintért, vágod hogy (sajnos) ez egy átlag magyar ember 2 havi keresete? Diák vagyok aki az ösztöndíjából és a néha nap előforduló kisebb munkákból él.

Leírtam a céljaimat, nem a legújabb szét reklámozott hiperszuper játékokat akarom futtatni rajta, se felhőkarcolókat tervezni. Így szerintem bőven bele kell férjen a keretbe egy normális gép, de ha nem, akkor írd le neked pl. milyen árban, milyen lapos felelne meg és mit kéne tudnia. Köszönöm.

2018. jan. 29. 13:41
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]

Itt idővel majd a gyenge proci lesz probléma, de ez legalább 8GB rammal jön és egy normálisabb vga-val.

2018. jan. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez egy jónak látszó gép, a leírás alapján:

[link]


220 ezer viszont 8GB RAM, SSD és van benne dedikált videokártya.


Kicsit olcsóbban:

[link]


Ebben viszont nincs SSD és egy leheletnyivel gyengébb a videokártya, illetve az akkumulátor.

2018. jan. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!