Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség a Windows 10...

Mi a különbség a Windows 10 Home és Dobozos verzió között?

Figyelt kérdés

Üdvözlök mindenkit.


Windows 10 Home operációs rendszert szeretném megvásárolni.


Találtam egy Home verziót, ami 28 ezer forint, ilyen kis papírtok, rajta a coa matrica, és a lemez. Viszont találtam 40 ezerért, Windows 10 Home dobozos verziót. A kettő között mi a különbség? valaki el tudja nekem magyarázni?


Köszönöm szépen :)



2018. jan. 29. 18:31
 1/6 P.O.C. ***** válasza:
100%

OEM: Csak egy gépen használhatod. Hardverhez között, vagyis ha egyszer beaktiváltad az adott gépen, másikon már nem lehet többé, mert megjegyzi a licenc a hardvert az azonosítóik alapján. Tehát ha már alaplapot cserélsz a gépedbe, újra meg kell venned.


Dobozos: Ezt is csak egy gépen használhatod jogilag. Viszont nem kötődik hardverhez, tetszőlegesen felhasználhatod a következő gépeden is, feltéve ha ez előzőről törölted.

2018. jan. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen. hát nem igazán tervezek mostanában új gépet cserélni, ha csak el nem romlik benne, valami, ami remélem nem fog
2018. jan. 29. 18:47
 3/6 P.O.C. ***** válasza:

Ha elromlik a gép, és alaplapcsere következik be. A Microsoft ügyfélszolgálata segít újra beaktiválni az OEM -et is, feltétel, hogy igazolást kérj hivatalos szerviztől, amit el kell juttatnod nekik.


Kiskapu: ha korábban neten aktiváltad be a Windowst, hardvercsere után a telefonos aktiválás működni fog. Windows 7 alatt rengetegszer megcsináltam OEM licenceknél, a Windows 10 alatt viszont nem próbáltam.

2018. jan. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
És azt tudja esetleg valaki, hogy mi a különbség a 32 és a 64 bit között?
2018. jan. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

32 bit: 3,5 GB ig kezeli a memóriát.

64 bit: 4 GB + 4 gigától felfelé, már kezeli a memoriát :)


Ha van más különbség is, az majd egy jobban hozzáértő leirja :)

2018. jan. 30. 09:48
 6/6 anonim válasza:

Köszi!


Mondhatnám úgyis, hogy köszönöm, hogy válaszoltál a kérdéseden belül a kérdésemre :D :D

2018. jan. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!