Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Fotószerkesztésre, internetezé...

Fotószerkesztésre, internetezésre milyen laptopot/notebookot/ultrabookot (hordozható gépet) ajánlanátok 100eFt-ig (használt is jó)?

Figyelt kérdés

2018. jan. 31. 08:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Használtan mit találsz, nehogy mér feltúrjam neked a netet mert neked kell valami. Illetve feltúrom én, mennyit fizetsz érte?
2018. jan. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

100e-ből nem kapsz ips kijelzőt, anélkül pedig nem túl jó fotót szerkeszteni. HP Elitebook 840 G1-et és Dell Latitude E7440-et kapsz 130-140e körül, ezekből kell keresni fullhd ips kijelzős darabokat. Ezek használt gépek, de üzleti kategóriás strapabíró szerkezetek. És ha boltban veszed, akkor minimum fél év garanciát kapsz rá, plusz lehet bővíteni is másfél-2 évre is akár.

Pl:

[link]

[link]

2018. jan. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi
2018. jan. 31. 09:06
 4/4 anonim ***** válasza:

kinek mit jelent a fotó szerkesztés. van, aki csak néhány képet válogat ki amúgy sem sok képből és a képekbe sem nyúl annyira bele. vannak, akik nagy mennyiségű képből válogatnak ki keveset és azokat szerkesztik csak. ez a része inkább fotó rendezés, tartalmi szerkesztés nem technikai, ehhez inkább jó munkamenet kell, nem annyira erős gép (bár a sok kép már növelheti a gép processzor igényét is, nem csak a tárhely igényt).

akik órákig mókolnak egy képpel a PhotoShopban, mire elkészülnek vele, azoknak már sokkal inkább számít a gép teljesítménye és az is, hogy milyen videókártya van benne. na meg a kijelző minősége is.


ha csak 10-20 képet akarsz letölteni, gyorsan minimálban feldolgozni és elküldeni, mint a sajtófotóban szokás, nem nyúlsz bele a színekbe, nem mész bele nagyon mélyen a szerkesztésbe, nem retusálsz, stb. akkor kisebb teljesítményű gép is elég lehet.

én jópár éve az első EeePC-k egyikét használtam LR-al ilyesmire. nem volt kényelmes, túl gyors sem, de működött és nem kellett nagy laptopot cipelnem. aztán egy MacBook Airre váltottam, azon már lényegesen jobban ment a Lightroom és minden más is. most egy MacBook Pro-t használok, ezen ugyanazt érezhetően gyorsabban és folyamatosabban végzi a Lightroom, de ugyanarra használom.


ha sokszáz képet akarsz feldolgozni (pl. esküvők), alaposabb retusálást végzel, akkor kell az erősebb gép, különben kitéped az összes hajad. ha a színekbe is belenyúlkálsz, akkor meg kell a jobb színhűségű kijelző, vagy egy külső monitor, amit nem árt kalibrálni is, hogy színhelyes legyen. ez meg 100e alatt aligha áll meg.

2018. febr. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!