Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mik ezek az apró furcsaságok...

Mik ezek az apró furcsaságok a konfigommal? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Először is, a gépem: [link] - egyszerűbb így, mint ide leírva :) Másodszor is, mindig Win10 Home rendszert használtam amióta 1151-re váltottam.


Ami a változási naplók között nincs ott az az, hogy egy Asus H110M-C D3 alaplapról váltottam a mostanira. Amióta viszont az aktuális lapom van, kisebb furcsaságokba is bele futottam.


Pl kezdésnek mindig kikapcsolt a gépem a nap első indításánál, de igazából nem feltétlen akkor. Rendszer volt a hibában, mivel megfigyeltem, hogy csak huzamosabb kikapcsolt állapot után jelentkezett a hiba. Utána ha még1x próbáltam indítani ment.


Az USB led-ek is világítottak, de azok akkor is égnek ha kinyomom a gépet, na ez a másik furcsaság. Előző lapommal is volt egy ideig ez, de ott magától, varázslatszerűen elmúlt, amikor kinyomtam a gépet kikapcsolt minden led, holott mikor legelején összeraktam a konfigot ugyanúgy világított kikapcs után. Ezzel az alaplappal még nem sikerült ennek elmúlnia, így kénytelen vagyok letakarni valamivel.


Egyébként a kikapcsolós, másodszor indítgatós baromságot sikerült azzal megoldanom, hogy kinyomtam a Fast Boot-ot és az MSI Fast Boot funkciót is. Ami az érdekes, hogy ezen funkciók (jó, nyilván asus lapnál nem volt MSI Fast Boot, de értitek) azon az asus lapon is be voltak kapcsolva, ott ilyen hibákkal nem találkoztam. Mondjuk ott még DDR3 RAM-okat használtam ideiglenes megoldásként. Szóval lehet, hogy a mostani RAM-omnak nem tetszett ez a funkció. Mielőtt említenétek, megannyiszor futtattam már le a Memtest nevű programot, nincs hiba azzal a RAM modullal.


Ami most aktuális hiba, az előlapi USB ledek 0-24 világításán kívül, hogy ha a "Windows OS configuration" menüpontban az "Advanced" fülön belül beállítom a "Windows 8.1/10" fícsört valami ilyesmi szöveg fogad: "there is no GOP (Graphics Output Protocol) support detected in this card". A lényegi része ennyi. Utána közli, hogy az említett win8.1/10 funkciót kinyomja, de ehhez az én megerősítésem kell, azaz hogy nyomjak F1-et a kézi beállításhoz, vagy F2-t az alap beállítás betöltéséhez.


Ennyi az, amiről eddig én tudtam. Nem vagyok buta a témához, jöhetnek ilyen-olyan kommentek is :) Ha valaki tudna nekem segíteni elsősorban az utóbbi, most aktuális problémát megoldani az jó volna. Ez annyira nem is égetően fontos, mert ideiglenesen a azzal a windows funkció kikapcsolásával megszűnik ez a hiba, de engem most már minden érdekel mi miért van. Aki válaszol azt megkérném, hogy elsősorban a LED-es hibára írjon valamit, mivel bár már a napi rutinommá vált letakarni az USB portokat, de kissé unom minden nap ezt csinálni.



2018. febr. 11. 02:02
 1/6 A kérdező kommentje:
Upsz, azt még nem is említettem, hogy az UEFI-be sem tudok belépni :D Ha nem lenne az MSI Fast Boot programja, amivel a windows 10-ből tudok az UEFI-be jutni akkor nem igazán kéne ott bármit is beállítanom.
2018. febr. 11. 02:04
 2/6 anonim ***** válasza:

A kikapcsolgatásnál én a tápot tippelném hibaforrásnak, vagy valamilyen kontakthibát az alaplapon, ami a hőmérséklet hatására átmenetileg megszűnik.


A világító perifériák természetes jelenségnek számítanak néhány esetben. Nekem egy MSI Krait Gaming 3X-nél ez akkor jött elő, mikor Windows 10 volt a gépen. Ennek oka az volt, hogy a gép alvó állapotba került valamiért. Mivel sem Windows 7, sem pedig Linux alatt nem volt ilyen gond, én a Windows 10 új leállítási megoldását tudom tippelni, mint a hiba egyik forrása. Ami még előfordulhat, hogy az alaplap UEFI beállításainál van egy funkció, aminek engedélyezésével a gép kikapcsolva is ad áramot a portokra, hogy így tölthess USB-s eszközöket. Bár ez leginkább a laptopokra jellemző megoldás.


A GOP hiba pedig ne lepjen meg, eléggé problémás dolog szokott ez lenni, még akár egy UEFI frissítés után is előjöhet/elmúlhat. Szóval ez nem igazán mondható hibának.

2018. febr. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az indítási gondokat az új alaplap okozza, mivel nem raktad újra a komplett op rendszert.

Hiába win 10, néha az se tudja felül írni a szükséges fájlokat, ezért javasolja mindenki lap cserénél az újratelepítést is.


A világítás BIOS beállítás kérdése, hogy áram alatt tartod-e a külső portokat leállításnál vagy sem. Azért világít, mert a lap továbbra is áramot ad le, így pl töltheted az eszközeidet USB-n keresztül. Ha zavar a fény, ki kell kapcsolni

2018. febr. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Megoldás, yeeeee :) Köszöntem szépen. Amit még mindig nem említettem (sry a hiányosságért), hogy újra raktam clean install-al a gépet. Minden egyes alkalommal, amikor proci/ram/lap lett cserélve, ilyen téren bogaras vagyok és ebből sosem engedek. Videókártyánál nem szoktam rendszert újra rakni egyedül.
2018. febr. 11. 09:56
 5/6 A kérdező kommentje:
Az UEFI-részével kapcsolatban is pontosítanék picit. Amióta van ez az xfx RX 560 kártyám azóta egy kép jön elő boot közben, ahol be tudok lépni az UEFI-be, csak elég gyorsan kell nyomkodnom. Előtte viszont bootolás alatt nem tudtam belépni. Integrált (HD 510) és Sapphire Radeon R7 250 1GB-al használtam előtte a gépet, de asszem ezek benne is vannak a változási naplóban.
2018. febr. 11. 10:05
 6/6 A kérdező kommentje:
A LED-világítós hibát valóban meg is szüntettem, viszont ennek egy nem kellemes, de várható velejárója, hogy nem fogom tudni alvóból felébreszteni a gépet USB eszközökkel (egér, billentyűzet). Az Advanced fülön a "Wake Up OS Event Configuration" menüben be lehet állítani, hogy milyen eszközök tudják felébreszteni a gépet. Ha kilövöm az USB-t akkor nem fog világítani, de akkor fel sem keltem a gépet alvóból bill/egérgombbal :/
2018. febr. 11. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!