Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vajon miért van az, hogy az...

Vajon miért van az, hogy az új játékok magasabb hömérsékletre (kb 80) nyomják fel a procit, mint pl az intel extreme utility tool (kb 60)?

Figyelt kérdés
Azelott a utility tool is feljebb nyomta. De azota ujrapasztaztattam, lejebb vettem a voltot, plusz kikapcsoltam a turbo boostot. Mas is tapasztalja ezt.

2018. febr. 14. 10:53
 1/7 A kérdező kommentje:
Amugy a gep az egyacer aspire v nitro vn7-593. A proci i5-7300hq
2018. febr. 14. 11:05
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Sejtésem szerint azért, mert a játék a videokártyát is tekeri, aminek következtében a proci eleve melegebb levegővel hűti magát.
2018. febr. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Plusz a laptopokban általában közös a fűtőrendszer (egy lapított csővel össze vannak kötve). Ezért gyakorlatilag egymást is melegítik (CPU, GPU).
2018. febr. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
hűtőrendszer*
2018. febr. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ehhez simán hozzájöhet, hogy az igp-t akkor is behasználja egy-egy játék, ha van diszkrét gpu alatta.
2018. febr. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt. Gondolkoztam rajta hogy vajon az integralt grafikus kartyat hol lehet kikapcsolni
2018. febr. 15. 09:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Laptopnál szerintem nem tudod kikapcsolni, mert arra van kötve a kijelző. Azon "keresztül" dolgozik a dedikált GPU.
2018. febr. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!