Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy ilyen AMD alapú gép...

Egy ilyen AMD alapú gép mennyit érne meg? Érdemes használtan megvennem? Vagy manapság már az árában találok jobb gépet is?

Figyelt kérdés

Az alábbi leírást kaptam róla:

- AMD fx 8350

- MSI 990-fxa alaplap

- 16 GB 2166 mhz corser memória

- ASUS GTS 640 vga

- 128 GB Ocz vertex-4 ssd

- 550W chiftech táp


Ismerősöm ezt a konfigurációt kereken 100.000 HUF-ért kínálja.

Kipróbálni volt alkalmam a gépet. Tényleg bivaly gyors, elég sok programot szimultán elbír akadásmentesen, nem is igazán tudtam mivel megfogni. (egyedül egy szimulátorral, de arról meg eleve tudtam, hogy bugos, plusz virtuális gépben futott)


Jó szempont nekem, hogy AMD-s gép, amire és ahogyan én számítógépet használok, arra tapasztalataim szerint beválltak (Linux, matematikai jellegű szoftverek, zenei kísérletezgetés, tanulás, saját készítésű/átalakítású programok, ...)


Érdemes lenne ezt 100.000 Ft-ért házastul megvegyem, vagy mai viszonyok mellett találok jobbat/olcsóbbat ennél?


Kértem az illetőt, hogy csináljon majd hardver-riportot a gép pontos paramétereiről, de eddig ennyit írt vissza... bár ez szerintem már döntéshez jó.

Én viszont mivel az aktuális árakkal-konfigurációkkal nem vagyok tisztában (erősen szoftveres vagyok), így nem tudok dönteni.


Segítségeteket előre is köszönöm!


2018. febr. 14. 23:51
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
fele ennyiért maximum, halott platform, gagyi videókártya, csak azért tűnt gyorsnak mert van benne ssd
2018. febr. 15. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, olyan 90 ezer reálisabb érte, de még 100-ért sem akkora lehúzás.


Még ezt találtam ennyiért:

[link] bár ez is inkább csak 90-et ér.

2018. febr. 15. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Már nem igazán fejleszthető, de ha olyan gépet keresel, ami 1-2 évig még biztosan eléggé használható lesz, akkor megéri.
2018. febr. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Már nem igazán fejleszthető"


Az alaplap képességei, vagy a processzorfoglalat/processzor miatt?


Az alaplap megér amúgy ennyit?

Azt gondoltam, hogy ilyen drága alaplapoknál már több kártyafoglalat és/vagy SATA csatlakozó van, de ez sincs annyira kártyafoglalatokkal eleresztve =(

Vagy rosszul gondolom?

2018. febr. 15. 20:59
 5/10 anonim ***** válasza:
Foglalat/cpu lehet a problémás a fejlesztés miatt. Ugyanakkor, 6 sata, 3 16x pcix, 2 pcix 1x, és 1 pci... Ez ugy legalabb 5x több, mint a kommersz alaplapokon találhato 1 pcx16 + 1 pcix 1 (es negy sata)... Szoval az a alaplap nagyon jó :)
2018. febr. 16. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

BEZZEG RÉGEN VOLT ELÉG SZÁMŰ KÁRTYAFOGLALAT AZ ALAPLAPOKON!!!

>(


=(

Most meg már? Az embernek külön gépet kell vennie arra, hogy tudjon bővítőkártyákat használni? Vagy mi?!

2018. febr. 16. 01:41
 7/10 anonim ***** válasza:

Inkább "vagy mi" Régen is volt olyan 4pci busz meg 1 agp, azt kész. Ehez képest ezen az alaplapon van 3 teljesertékü videokártya foglalat, és kettő olyan, amiben ha akar,tud videokartyát is tenni. És van rajta pci! ami a mai alaplapokon már jellemzöen nincs.

Ugyhogy igen, miota mindent belintegráltak az alaplapba, örülhetünk, ha a vga-nak adnak bövitési lehetöséget a kommersz lapoknál.

2018. febr. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"miota mindent belintegráltak az alaplapba"


Nagy túrót!

Akkor tessék beleintegrálni pl. blutooth-t, wifi-t, tuner-kártyát.... jaaa, hogy az már sok és nehéz?!

Hát igen... De akkor meg rakják oda azt a legalább 1-2 foglalatot, ahova amúgy a mindenféle hülye felirataikat marják bele a nyákba : na, ott nem mondhatják, hogy nincs hely.

A hozzá való multiplexert meg legyenek szívesek nem lesajnálni... az északi-déli hidakat 20× nehezebb megtervezni/kialakítani.


Nah... mindegy... úgyse ez a fő kérdés, csak kicsit felhúzott...

2018. febr. 16. 17:37
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, a bluetooth, wifi, tuner kártya pont jellemzöen olyan, amit manapság már usb-vel oldják meg.

De regen kellett külön port a hangkártyának, a hálokártyának, legalább. Ezek már integrálva vannak.

De tény, hogy több mint bosszantó, hogy a kommersz lapokon van 2 bövitő, és az is ugy, hogy egyszerre ne férjen bele semmi. :/

2018. febr. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

6 éves vas.

[link]


Zsírúj vasból 150 ezer ez a processzor teljesítmény szint, a videókártyája ma már 0. Az új nem fogyaszt óránként 15 ft áramot (napi 10 óra havi 5000 Ft) , csak 5 ft-ot.

2018. jún. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!