Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 2 GB,4 GB,6 GB,8 GB,16 GB...

2 GB,4 GB,6 GB,8 GB,16 GB RAM. Menyi giga memóriára van szükség általános használatra 2018-ban?

Figyelt kérdés

Nekem 8 giga memóriám van a gépembe, jól működik, gyors.


Böngészésre, filmezésre, torrentezésre szoktam használni a PC-t.



2018. febr. 15. 17:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Amikre használod arra elég a 8 gb. Esetleg ha majd dolgozol/játszol, akkor 4-8 gb rammal bővítheted.
2018. febr. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jelenleg már elkel a 16gb, de 8gb al is mint ahogy észrevetted el lehet lenni de 16-nál több semmiképpen nem kell.
2018. febr. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
8-16
2018. febr. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Felhasználástól, és felhasználótól függ.


Példának okáért, nekem az asztali gépemben van 16GB, és untig elég bármire, amit én szoktam csinálni. Van viszont egy laptopom is, összesen 2GB RAM-mal, és összesen a játékokról kell lemondanom, ha épp ezt használom. Tudok rajta netezni, és zenét hallgatni egyszerre, és nem fogy el a RAM, sőt.

2018. febr. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4GB ddr4 felh

8GB -64GB ddr4 /játék vagy tervező program/

2018. febr. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Attól függ.

Van olyan PC napi használatban amiben csak 2GB RAM van és teljesen jól használható böngészésre, torrentezésre és régebbi játékokra is.

8GB RAM kb. a minimum ha komolyabb játékgépbe kell, renderre és hasonlókra jó ha több.

Szóval felhasználás függő.

Tuti van olyan terület ahova az 1GB RAM is elég, pl. Word,Excel,Powerpoint használatára.

2018. febr. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A Wordnek igen, csak van még benne egy 70 oldalas, képekkel, ábrákkal megrakott dokumentum, meg hát annak a fránya oprendszernek is be kell férnie.. nem, nincs olyan terület, ahol 1GB RAM elég. Elfutni lehet, hogy elfut, de olyan messze van a használhatóságtól, hogy csak technikailag éppen lehetséges. Kettő is nagyon-nagyon kevés, bármilyen oprendszert is használsz, az alkalmazások, a webtartalom mind-mind megköveteli mind a CPU teljesítményt, mind a memóriát.


2013-ig használtam 4GB memóriával a laptopomat, és már akkor is kezdett szűkös lenni, és a helyzet nem javult. :-) Most 8 van, az egyelőre munkára elég, amin játszom, abban 16GB van most, és 8-nál többet elvétve használnak játékok is (már amit én használok, természetesen).

2018. febr. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

8 GB elég szokott lenni, néhol még a fele is. Mondjuk a 2 már igencsak kevés.

16 csak bizonyos alkalmazásokhoz szükséges, mondjuk aki komolyabban Photoshoppol, oda azért elkel.

2018. febr. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!